TIP NA VÝLET – ZOO Dvůr Králové nad Labem

0
2 068

Naše deti milujú výlety a tentokrát voľba padla na najobľúbenejšiu ZOO v Českej republike, ktorá sa nachádza v Dvůr Králové nad Labem a je označovaná aj ako české safari. Táto ZOO je najväčším chovateľom afrických zvierat v Európe a atmosféra výbehov má návštevníkovi priblížiť africké safari. Cesta z Bratislavy nám trvala asi 4,5 hodiny a preto je vhodné vyraziť čo najskôr ráno a určite odporúčam ubytovať sa priamo v meste aspoň na jednu noc. My sme boli ubytovaní v Red Travel Apartment, čo je menší, ale veľmi pekný a čistý apartmán, ktorý je súčasťou rodinného domu. K apartmánu je pekná veľká záhrada s jazierkom, trampolínou a pieskoviskom a v letných mesiacoch sa tam dá schladiť v bazéne. Nám však počasie neprialo a tak sme sa aspoň prešli po okolí. Pozreli sme si centrum mesta, ktoré bolo až nečakane prázdne a pokojné. V okolí sú aj ďalšie ubytovacie zariadenia, napríklad priamo pri ZOO sa nachádza Hotel Safari ako aj Safari Kemp a je tam aj niekoľko ďalších penziónov.

Do ZOO sme sa vychystali až na druhý deň, aby sme si všetko mohli v kľude pozrieť. Otvorené majú denne od 9:00 do 18:00 hod. Ceny vstupov sú nasledovné:

Vstupné Cena
Dospelí 195 Kč
Deti 4-15 rokov, študenti do 26 rokov (po predložení platného preukazu), dôchodcovia, dospelí s preukazom ZŤP a ZŤP-P, školské zájazdy bez programu 150 Kč
Deti od 2 do 4 rokov, deti od 4 do 15 rokov s preukazom ZŤP a ZŤP-P, študenti do 26 rokov s preukazom ZŤP a ZŤP-P 50 Kč
Deti do 2 rokov, sprievodca k ZŤP-P10 ZADARMO
Pes5 100 Kč
Rodinné vstupné3 660 Kč
Skupinové vstupné4 sleva 10%
Spoločné vstupné do zoo pre dospelého a do lanového parku11 350 Kč
Hostia Hotelu Safari Safari Kempu 6 ZADARMO
Školské zájazdy (s vybraným výukovým programom – zoolektor alebo pracovné listy) 95 Kč/žiak
Materské školy 50 Kč/dieťa
 

Ak sa ti článok páči, napíš komentár alebo ho podpor zdielaním:

komentárov