Home Šport Fitness seriál Tréning – ďalší krôčik k novému telu :)

Tréning – ďalší krôčik k novému telu :)

2
Tréning – ďalší krôčik k novému telu :)

Milé dámy,

gratulujem vám, ak ste sa precvičili od začiatku nášho fitness seriálu až sem. Ak ste aspoň trochu upravili stravovacie návyky tak predpokladám, že už vidíte na svojej postave potešujúce zmeny. Aby ste videli dôkaz, že tieto príspevky s tréningami a fitness receptami neberiem len ako „copy / paste“, ale naozaj poctivo cvičím a skúšam jedlá, ktoré som pridala, prikladám dôkazový materiál ;o) Prvá fotografia vznikla v júli 2013 a tá druhá v septembri 2014. Úbytok na váhe nie je až taký veľký, je to len 6 kg, avšak celkovo sa moja 175 cm vysoká postava zmenšila o dve konfekčné veľkosti z čísla 42 na 38. A to je už celkom slušný rozdiel, čo poviete?

Ako som písala na začiatku tohto seriálu, nemala som v pláne krátkodobé diéty s rýchlym úbytkom na váhe, ale zmenu životného štýlu a postupnú premenu nie len mojej telesnej schránky, ale aj zlepšenie kondície. A to sa mi myslím podarilo. Takto pred rokom som sa zadýchala aj pri zdolaní dvoch poschodí a tento rok v lete sme na dovolenke s dcérkou behali pešo po schodoch na 11. poschodie a v pohode by som vybehla ešte ďalších 11 ;o)

Týmto sa však moja cesta zďaleka nekončí a moje ciele sa posunuli zase o krôčik ďalej. A čo je hlavné, postupne som si osvojila nový životný štýl, zdravšie stravovanie mi vyhovuje a cvičenie sa stalo neodmysliteľnou súčasťou môjho každodenného života. Samozrejme mávam aj dni, kedy si doprajem niečo nezdravé a sú dni kedy ma premôže lenivosť alebo únava. Dôležité je však to, že sa netrápim výčitkami, ale začnem tam, kde som skončila a pokračujem ďalej…

Dúfam, že môj fitness seriál nebude vnímaný ako nástroj, prostredníctvom ktorého by som sa chválila, ale naopak ako nástroj, prostredníctvom ktorého chcem motivovať aj ostatné mamičky. Sme na jednej lodi. Základnou myšlienkou a cieľom tohto fitness seriálu je ukázať, že cvičenie môže byť efektívne aj keď cvičíte len doma a že sa to dá zvládnuť aj pri dvoch deťoch………hoci netvrdím, že to nie je náročné. Ide len o to, či budete o svojej vysnívanej postave naďalej len snívať, alebo ste ochotné aj niečo urobiť a obetovať pre to, aby sa sen stal skutočnosťou ;o)

Tak, rečí už bolo dosť a ide sa cvičiť. Ak ste sa práve odhodlali trošku na sebe zapracovať, začnite hoci aj hneď. Prajem vám príjemné cvičenie a nezabudnite sa predtým dôkladne rozcvičiť a na záver určite nevynechajte strečing!

rozcvička: https://www.youtube.com/watch?v=R0mMyV5OtcM

tréning so Zuzkou Light (cca 19 minút): https://www.youtube.com/watch?v=mXSKzYpEMIs

cviky na brucho, ktoré nájdete od 25:00 minúty tohto videa (8 minút): http://www.familyzone.sk/2014/06/18/45-trening-hiit-na-cele-telo-cca-20-min/

strečing: https://www.youtube.com/watch?v=XewzQ9MRDh8

 

 

 

brucho na konci videa http://www.familyzone.sk/2014/06/18/45-trening-hiit-na-cele-telo-cca-20-min/

Previous article Viazanie chutnej kytice Ferrero Rocher
Next article Nikov zdravý hravý obed :)
Volám sa Mirka, som mamina dvoch detičiek a som spoluzakladateľka familyzone.sk. Okrem písania článkov a príspevkov pre fanúšikov našich stránok, rada vyrábam rôzne handmade vecičky ako magnetky, hračky a počas týchto chladných večerov sa venujem najmä háčkovaniu. Tvorenie sa stalo súčasťou môjho života a som šťastná keď vidím, ako mi pod rukami rastie ďalší nový kúsok :)