utorok, 28 novembra, 2023
ÚvodKategóriePre detiAko nakresliť koníka - jednoduchý video postup pre deti

Ako nakresliť koníka – jednoduchý video postup pre deti

Naša dcérka Melánia (5 r.) je zbláznená do koníkov a jednorožcov. Od jednej mojej kamarátky dostala veľmi pekné šablóny, vďaka ktorým si ich mohla nakresliť. No vždy keď to skúšala sama bez šablóny, tak skončil papier v koši s tým, že sa to na koníka nepodobá a bola z toho smutná. A tak som si dnes zaumienila, že ju naučím nakresliť koníka aj bez šablóny.

Keďže ja sama nie som až tak zdatná v kreslení, našla som si na youtube jednoduché video. Otec kreslí spolu so synom a vytvára tak návod krok za krokom. Tak sme to s Mel skúsili tiež. Obe sme si zobrali papier a ceruzku a začali kresliť. Musím povedať, že som bola jej výsledným dielkom milo prekvapená. Samozrejme, nie je to zatiaľ umelecké dielo a chce to ešte trocha tréningu, ale myslím si, že na prvú kresbu to celkom ujde. A splnilo to účel. Mel bola šťastná, že sa jej konečne podarilo nakresliť koníka, ktorý sa na seba aspoň trochu podobá 🙂

Ako_nakresliť_koníka2

A preto by som rada s vami tento návod zdieľala. Ak aj vaše deti radi kreslia, môže sa vám hodiť. Odporúčam kresliť obyčajnou ceruzkou, aby ste si mohli na záver prebytočné čiary vygumovať. Budeme radi, ak nám pošlete výsledné kresbičky vašich detí. Bolo by zaujímavé pozrieť si kresbičky viacerých detí v rôznom veku, ktoré kreslili koníka podľa toho istého návodu, čo poviete?

Toto je výsledná kresba našej Mel po vygumovaní prebytočných čiar, aj so západom slnka 🙂

Mirka
Mirka
Volám sa Mirka, som mamina dvoch detičiek a som spoluzakladateľka familyzone.sk. Okrem písania článkov a príspevkov pre fanúšikov našich stránok, rada vyrábam rôzne handmade vecičky ako magnetky, hračky a počas týchto chladných večerov sa venujem najmä háčkovaniu. Tvorenie sa stalo súčasťou môjho života a som šťastná keď vidím, ako mi pod rukami rastie ďalší nový kúsok :)
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments