Home Rady a návody Foto - video 7. tipov ako si odfotiť tehotenské bruško doma

7. tipov ako si odfotiť tehotenské bruško doma

0
7. tipov ako si odfotiť tehotenské bruško doma

Fotenie tehotenského bruška doma – tipy pre budúce mamičky

Budúce mamičky žiaria šťastím, keď sa ich bruško začína pomaly zaguľacovať. Je to úžasné obdobie, ktoré treba nepochybne zachytiť.

Možno najjednoduchším spôsobom, ako získať pekné fotky, je obrátiť sa na profesionálneho fotografa. No vďaka niekoľkým tipom a trikom môžete svoje tehotenské bruško odfotiť aj doma, či v prírode.

Stačí si zavolať na pomoc kamarátku, alebo vášho partnera a byť kreatívny. Zachyťte tieto jedinečné momenty na fotografiách, vďaka ktorým sa uchovajú spomienky na tento čas radostného očakávania.

fotenie-tehotenskeho-bruska

1. Využite protisvetlo

Tehotenské bruško mení siluetu tela predovšetkým pri pohľade z profilu. Presvecujúce pozadie zdôrazňuje kontúry obzvlášť dobre.

Jednoducho sa postavte pred okno alebo svietiacu lampu, ktorá slúži ako zdroj umelého protisvetla a nechajte sa odfotiť. Pomocou ďalšej lampy, ktorú namierite na vás, môžete navyše zvýrazniť aj Vašu tvár, alebo konkrétne módne doplnky.

fotenie-tehotenskeho-bruska

2. Použite ďalšie kompozičné prvky

Veci, ktoré sa bežne vyskytujú vo vašej domácnosti, sa častokrát ukážu ako pekný kompozičný prvok do vašej osobnej fotografie. Napríklad priesvitná záclona, do ktorej sa zahalíte, môže urobiť pekný dojem. Odvážte sa experimentovať!

Prirodzene, môžete použiť aj nápisy alebo rôzne obrázky. Vlastnoručne urobená tabuľka so zodpovedajúcim týždňom tehotenstva, budúcim menom dieťaťa, či nejakým pekným citátom, dodá vášmu záberu umelecký nádych.

fotenie-tehotenskeho-bruska

3. Zamerajte sa na detaily

Výrez z fotografie spraví váš záber zaujímavejším a pútavejším. Len zdôraznenie bruška upúta pozornosť na dlhšiu dobu.

Aby ste sa vyhli roztrasenej fotografii, mali by ste určite zvoliť kratší expozičný čas a vyššiu citlivosť ISO. Ak máte poruke statív, môžete ho použiť na stabilizáciu.

fotenie-tehotenskeho-bruska

4. Rôzne prostredie

Môže to byť spálňa, vaša záhrada, či rovno lúka plná kvetov. Neexistujú žiadne pravidlá, kde sa dá spraviť najlepšia fotografia. Pri fotení pracujte s viacerými prostrediami, aby ste dosiahli množstvo pekných, ale aj osobitých záberov.

Nemusíte sa pri tom stále pozerať len do objektívu fotoaparátu, pretože nepriamy pohľad alebo záber zľahka zo strany dodá vašej fotografii priam zasnený až rozprávkový rozmer.

fotenie-tehotenskeho-bruska

5. Experimentujte so svetlom

Blesk je lepšie nepoužívať. Prirodzené svetlo dodá vždy fotografii atmosféru. Ak to váš fotoaparát umožňuje, nastavte vyváženie bielej na denné svetlo. Vaša pokožka bude ihneď pôsobiť o čosi teplejšie.

Na to aby vaša snímka lepšie zaujala zmysly veľakrát pomôže, keď budete robiť fotografie trocha svetlejšie. Docieliť úžasné efekty môžete okrem toho aj dodatočne. Existuje obrovské množstvo bezplatných programov na úpravu fotografií, ktoré umožňujú meniť kontrast, jas či robiť výrezy.

fotenie-tehotenskeho-bruska

6. Vnímajte farby

Pútavé farebné kombinácie vznikajú zmiešaním studených a teplých farieb. Napríklad medzi studené patria farby od modrej po zelenú, pričom teplé farby sa nachádzajú na opačnej strane farebného kruhu od červenej po žltú. Cielené využitie farieb vyžaduje určité poznatky.

Tvorte preto farebné, ale nie pestré fotografie, t. j. pôsobivý efekt môžete docieliť použitím komplementárnych farieb – farieb, ktoré ležia vo farebnom kruhu oproti sebe, harmonický efekt docielite skôr tónovaním farieb.

fotenie-tehotenskeho-bruska

7. Jednoduchá elegancia v čierno-bielej

Existuje množstvo možností ako dodať fotografiám úžasný efekt. Práve čierno-biele fotografie pôsobia častokrát živšie a efektnejšie ako farebné. Tento efekt môžete cielene využiť!

Na to, aby ste docielili dobrý výsledok, dávajte pozor na oblečenie a prostredie. Pri čierno-bielych fotografiách platí: čím väčší je kontrast, tým výraznejšie bude zobrazená priestorovosť a kontúry.

Ak chcete vaše zábery neskôr upraviť v počítači, je rozumnejšie fotografovať farebne – jednotlivé farby môžete pohodlne posunúť do šedých odtieňov a tak ich prispôsobiť.

Zdroj: fotolab