Home Kategórie Kam na výlet KAM NA VÝLET – Bratislavská ZOO v zime

KAM NA VÝLET – Bratislavská ZOO v zime

0
KAM NA VÝLET – Bratislavská ZOO v zime

Minulý mesiac (február 2014) sme rozmýšľali kam s deckami skočíme. Akurát sme sa vyliečili z chrípky a tak som nemala chuť riskovať, že chytíme ďalšiu na nejakom vnútornom ihrisku. Napadlo nám, že by sme mohli skočiť do ZOO. Bola síce ešte dosť zima, ale zobrali sme čajík do termosky, teplo sme sa obliekli a vyrazili sme.

ZOO dinopark Bratislava ihrisko zvierata

Zaplatili sme za nás 2 dospelých 7 eur (naše deti majú obe menej ako 3 roky, takže mali vstup zadarmo). Prvé zviera, ktoré sme videli bol medveď. Na to že bola zima bol celkom čiperný. Naberal si na laby zeleninku ako na lyžičku a trošku nemotorne sa ju snažil zjesť.  Potom náš starší zbadal ihrisko a tam sme zakotvili na dobrú pol hodinu. Argument že sme v ZOO a preto by sme mali ísť pozrieť zvieratká ho vôbec nepresvedčil 🙂 Vyjednali sme s ním však dohodu, že sa ešte vrátime a tak sme vyrazili ďalej. Na moje prekvapenie niektoré zvieratá, ktoré som považovala za teplomilné boli vonku.  Vonku boli napríklad levy, leopardy aj iné šelmy. Pri nosorožcoch bol výbeh prázdny, avšak natrafili sme tam na naozaj milého pána ošetrovateľa, ktorý nás zavolal, aby sme si pozreli ich vnútorný výbeh. Akurát ich kŕmil hruškami a dovolil to aj nám, z čoho som ja osobne mala veľmi milý a netradičný zážitok. Veď koľko krát za život sa vám podarí ponúknuť hrušku nosorožcovi priamo z dlane 😉

ZOO dinopark Bratislava vstup

Potom sme sa rozhodli ísť do DinoParku. Tam sme zostali trochu prekvapení, pretože sme nevedeli, či sa tam dá vôbec ísť. Hlavný vchod bol zahádzaný drevenými doskami a nedalo sa tadiaľ prejsť. Naviac niektoré dinosaury boli prikryté plachtami. Nakoľko sme nikde nevideli označenie s nápisom „zákaz vstupu“, nevzdali sme to a našli sme postrannú cestičku, ktorou sme prešli ďalej do DinoParku. Cesta bola síce dosť rozmáčaná a miestami bahnistá, ale to nám nevadilo, pretože sme malému pre istotu obuli gumáky. Našťastie žiadne ďalšie prekvapenie nás už nečakalo a mohli sme si v pokoji pozrieť celú (až na 3D kino) výstavu. Malému sa dinosaury veľmi páčili.

ZOO dinopark Bratislava dinosaury

Keďže v DinoParku nesvietilo slniečko, začala nám byť trochu zima. Preto sme sa rozhodli ísť do pavilónu opíc a trochu sa ohriať. Ja osobne som si musela trochu zvyknúť na osobitú vôňu v tomto pavilóne, ale po chvíli som ju už nevnímala.  Sadli sme si na lavičku, vytiahli čajík, rožok a pri oddychovaní sme pozerali, ako sa hojdajú opice na lanách. Veľká zábava bola najmä s malým šimpanzom, ktorý sa hral a robil neplechu ostatným “dospelákom“. Aj pozorovanie orangutanov bolo fascinujúce. Jeden z nich má v obľube miesto pri ventilátore a rád si tam luftuje riťku 😀 Ten druhý sa nám zas priateľsky predvádzal.

ZOO dinopark Bratislava opice

Cestou k východu sme sa zastavili znovu na ihrisku, kde sme strávili ešte ďalšiu pol hodinku. Potom sme sa vybrali pozrieť do terária, ktoré je pri vchode/východe. To bola celkom rýchla návšteva. Na ten vzduch ktorý tam bol by som si nezvykla snáď nikdy 🙂 Sotva som tam dokázala dýchať. Malému však nevadil a tak sme sa tam pri ňom striedali s manželom. Boli tam hady, jaštery, krokodíly, zopár malých rozkošných opičiek a dve akvária s rôznymi rybami.

Napriek niektorým nedostatkom sa nám v ZOO páčilo. Boli sme tam cca 5 hodín a dalo by sa byť aj dlhšie. Naviac sme tam boli skoro sami, vďaka čomu sa z návštevy stal príjemný relax.

ZOO + DinoPark leto
(1.4. – 30.9.)
zima
(1.10. – 31.3.)
Dospelí: 4,50 EUR 3,50 EUR
Deti do 3 rokov: zadarmo zadarmo
Deti: 3,-  EUR 2,50 EUR

 

Leto (1. 4. – 30. 9.) 09:00 – 18:00 h posledný vstup o 18:00 h, areál otvorený do 19:00 h
Október (1. 10 – 31. 10) 10:00 – 16.00 h posledný vstup o 16:00 h, areál otvorený do 17:00 h
Zima (1. 11. – 28. 2.) 10:00 – 15:00 h posledný vstup o 15:00 h, areál otvorený do 16:00 h
Marec (1. 3. – 31. 3.) 10:00 – 16:00 h posledný vstup o 16:00 h, areál otvorený do 17:00 h

Otvorené denne po celý rok aj počas sviatkov (okrem 1.1.).

Aktuálne informácie nájdete na: www.zoobratislava.sk