utorok, 28 novembra, 2023
ÚvodRady a návodyPapierDetská ručne robená pohľadnica

Detská ručne robená pohľadnica

detská_ručne_robená_pohľadnicaOpäť tu máme jeden tip pre vás a vaše deti. Spoločne sa zabavíte a zároveň vyrobíte peknú pohľadnicu, ktorá určite poteší niekoho z vašej rodiny, či známych. Kúpené pohľadnice sú určite krásne, ale ak ju s deťmi vlastnoručne vyrobíte, dáte do nej kúsok seba a to sa predsa ráta. Navyše budete mať istotu, že takúto originálnu pohľadnicu od nikoho iného nedostanú ;o)

Čo budeme potrebovať:

A4 výkres, farby, štetec, vatové tampóny, nožnice, lepidlo, trblietky alebo trblietavé lepidlo, kúsky priadze, čiernu fixku s tenkým hrotom alebo čierne gélové pero

Postup:

My sme našu pohľadnicu vytvorili takto. Ako prvé sme si výkres zohli na polovicu. Dcérka Melánia potom nakreslila svoj vianočný obrázok na prednú stranu, spolu sme ho vymaľovali a následne som jej kresbičku ešte obtiahla, aby ju bolo lepšie vidieť. Nechali sme zaschnúť. Potom sme si namaľovali pozadie na vnútornú stranu pohľadnice. Následne sme si z vatových tampónov vystrihli kruhy na snehuliakov. Tie sme spoločne prilepili na maľované pozadie a ozdobili trblietkami. Ruky, oči, nosy a vlasy sme dorobili z priadze. Čiernym gélovým perom sme dokreslili ústa, napísali sme mená a naša rodinka snehuliakov bola na svete. Teraz už stačí len napísať text a odoslať. Verím, že urobí našej rodine radosť :o)

Toto je len jeden z nápadov, ktorým vás možno inšpirujeme k vytvoreniu vlastnej originálnej pohľadnice. Ak sa tak stane, nezabudnite nám ju ukázať na našom facebooku, budeme sa tešiť ;o)

 

Mirka
Mirka
Volám sa Mirka, som mamina dvoch detičiek a som spoluzakladateľka familyzone.sk. Okrem písania článkov a príspevkov pre fanúšikov našich stránok, rada vyrábam rôzne handmade vecičky ako magnetky, hračky a počas týchto chladných večerov sa venujem najmä háčkovaniu. Tvorenie sa stalo súčasťou môjho života a som šťastná keď vidím, ako mi pod rukami rastie ďalší nový kúsok :)
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments