Home Kategórie Články Dieťa v znamení Býk (21. 4. – 20. 5.)

Dieťa v znamení Býk (21. 4. – 20. 5.)

0
Dieťa v znamení Býk (21. 4. – 20. 5.)

Deti v znamení Býka sú väčšinou už od narodenia fyzicky silné, aj keď na to niekedy nevyzerajú. Ich výchova však prináša potešenie. Sú to spravidla veľmi prítulné deti, ktoré vám hocikedy vysadnú na kolená aby dostali pusu a vyrazia vám dych svojim mocným objatím. Deti oboch pohlaví bývajú zdravé a športovo založené. Chlapci budú 100 percentní chlapci……….niekedy trochu neposlušní, šantiví, húževnatí a odolní. Dievčatká budú veľmi ženské, budú sa starať o bábiky a udržiavať poriadok. Niektoré z nich môžu byť trochu divošky, ktoré pristihnete loziť po stromoch, ale vo vnútri dokážu uplatniť všetko ženské kúzlo, ak sa pre to rozhodnú.

Malí Býci sa zdajú byť celkovo šikovnejší a schopnejší ako ostatné deti. Väčšinou sú tieto deti citovo vyrovnané, málokedy podliehajú depresiám a záchvatom a nemajú potrebu sa príliš predvádzať. Vedia byť odmietavé a tvrdohlavé, niekedy hanblivé a zakríknuté, ale inak s nimi nebývajú problémy, ktoré sú bežné u iných detí v ich veku. Vo všeobecnosti sú Býci kľudní a príjemní. Nenechajú sa ľahko vyviesť z miery. Ak ich niekto netlačí k múru, majú bezproblémovú, veselú povahu a ich správanie sa dá celkom jednoducho predvídať. Oproti iným znameniam sú akosi dospelejšie. Vedia sa dobre správať v spoločnosti, ale ak sú nútené byť stredobodom pozornosti, sú ako zarezané. Preto ich nechajte aby sa hrali niekde v kútiku a všetci hostia sa budú čudovať, ako sú dobre vychované.

Dieťa býk sa v tichosti stará o seba a málokedy vás zahanbí hrubosťou alebo aroganciou. Ak ho však dráždite, vyvíjate naňho tlak a chcete od neho niečo, čo mu je silne proti srsti, môže byť agresívne. Jediným východiskom z takej situácie je láska. Nikdy nie sila. Z dieťaťa v znamení Býka, ktoré bolo dospelými často k niečomu nútené, môže vyrásť zarazený, náladový a krutý človek. Pamätajte si, že nedokáže odolať fyzickým prejavom náklonnosti. Láskavé objatie alebo priateľský bozk a povzbudivý úsmev, zlomia jeho tvrdošijnosť. Vždy mu všetko logicky vysvetlite. Krik a nadávky ho iba nútia zavrieť oči a uši. Dokáže sa vzpierať disciplíne a príkazom až do súdneho dňa. Láskavosť ho obmäkčí behom minúty.

Už v ranom detstve naňho platí zdravý rozum. Ak sa mu niečo zdá rozumné, urobí to. Ale bude chcieť vysvetlenie. Iba obyčajnú neprekrútenú pravdu. „Musíš ísť spať, pretože ti to nakazujem,“ vás nikam nedostane. Avšak zaberá nenásilné prehlásenie ako napríklad: „Ľahni si do teplej postieľky. Máš čerstvo prevlečené periny a bude ti dobre. Potom ti prečítam rozprávku.“ Tieto slová takmer určite urobia z vášho neústupného dieťaťa úplného anjela. Popis pocitov, ktoré vzbudzujú určité veci, sa pri jeho zmyselnej povahe vždy stretne s kladnou odozvou.

Farby a zvuky taktiež hlboko pôsobia na jeho city. Jasné farby v jeho izbe ako oranžová a červená vzbudzujú jeho nepokoj a tvrdohlavosť. Pastelové odtiene ružovej, alebo modrej, budú mať takmer čarovný účinok. Neznáša hlasné zvuky.

Prospeje mu, ak sa čo najskôr začne učiť hrať na nejaký hudobný nástroj, alebo začne navštevovať hodiny spevu. Takmer každé dieťa Býk má melodický hlas a mnohé majú výrazný spevácky alebo hudobný talent, ktorý je dobré objaviť už v skorom veku, aby dieťa mohlo byť správne školené. Aj keď sa nebude hudbe venovať profesionálne, bude ju rado počúvať vo svojej izbe. Tiež bude pravdepodobne rado maľovať a môže mať umelecké sklony aj v tejto oblasti. Je to jeho obľúbená forma sebavyjadrenia.

Pre učiteľov je toto dieťa obvykle prínosom. Ak nemá v horoskope rušivé vplyvy planét, je v škole usilovné, metodicky sa učí a dokáže sa výborne sústrediť. Nie je to síce malý génius ako Blíženci, Vodnári alebo Barani, ale je dochvíľne a disciplinované. Je tiež vcelku poslušné. Učivo vstrebávajú Býci postupne a preto nezabudnú, čo sa naučili. Často sú vyberaní do čela záujmových skupín, pretože majú zmysel pre spravodlivosť, zdravý rozum a dobrý úsudok. Svojou tvrdohlavosťou však niekedy dokážu svojmu okoliu spôsobiť horúce chvíle.

Ak sa zmierite s tým, že keď sa váš malý Býk zatne, nepohnete s ním ani heverom, bude vám prospievať pred očami. Vyrastie z neho zodpovedný jedinec. Možno vám vybieli chladničku alebo zje jedlo, ktoré ste si pripravili na zajtrajší obed, ale nebude vám robiť problémy a určite nezabudne na vaše narodeniny. Vaše malé dievčatko si možno roztrhá sviatočné šatočky pri lezení do skrýše na strome, alebo sa bude hnevať keď jej niekto rozbije hračku. Ale pomôže vám upiecť perník a keď si raz založí vlastnú rodinu, budete u nej vždy vítaná. A vaše vnúčatká budú určite dobre vychované.

Vychovávajte svojho malého Býčka v atmosfére pohody a lásky. Namiesto neviditeľného plotu z ostnatého drôtu ho obklopte náklonnosťou. Neťahajte ho príliš za rohy a nechajte ho pásť sa svojim vlastným tempom. Naplňte mu uši hudbou a oči krásou a on za to raz naplní vaše srdce kľudom a mierom.

Zdroj: www.cb.cz

Previous article Lidl cukráreň – jablkový koláč
Next article KAM NA VÝLET – Poníky pod hradom Devín
Volám sa Mirka, som mamina dvoch detičiek a som spoluzakladateľka familyzone.sk. Okrem písania článkov a príspevkov pre fanúšikov našich stránok, rada vyrábam rôzne handmade vecičky ako magnetky, hračky a počas týchto chladných večerov sa venujem najmä háčkovaniu. Tvorenie sa stalo súčasťou môjho života a som šťastná keď vidím, ako mi pod rukami rastie ďalší nový kúsok :)