Home Kategórie Články Dieťa v znamení Vodnár (21.01 – 19.02)

Dieťa v znamení Vodnár (21.01 – 19.02)

0
Dieťa v znamení Vodnár (21.01 – 19.02)

Ak sa vaše dieťa narodilo v termíne od 21.01 do 19.02, je narodené v znamení Vodnár, čo je vzdušné znamenie.

Charakteristické vlastnosti:

Sú to energické a šikovné deti, s originálnym myslením. Už v útlom veku sú väčšinou osobnosťou. Malý Vodnárik je väčšinou nekonfliktný, veľmi milý a priateľský a má zmysel pre humor. Odmalička si však rád presadzuje svoj názor a zväčša ťažko znáša príkazy, zákazy a pravidlá.

Ak sa toto dieťa pre niečo rozhodne, ide si za tým a nikto ho nezastaví. Býva obľúbené v kolektíve a nemá problém nadväzovať kontakty s inými ľuďmi. Ubíja ho stereotyp a má rado keď sa stále niečo deje. Aj preto nevydrží dlho na jednom mieste, má rado prechádzky a výlety do prírody. Sú to zvedavé deti a majú radi hudbu, tanec, spev aj kolektívne športy.

Dieťa Vodnár rado pomáha druhým, je citovo veľmi krehké a má snahu byť užitočným. Preto ak vidíte, že vám chce pomôcť pri nejakej činnosti, neodmietajte ho ani v prípade, že je na niektoré zručnosti ešte primalé. Mohlo by to zraniť jeho city. Skúste preto nájsť kompromis, aby ste uspokojili jeho potrebu pomáhať a zároveň zabezpečili, aby si neublížilo a nenarobilo viac škody ako úžitku.

Dieťa v znamení Vodnár sa zvyčajne v škole dobre učí. Je to najmä preto, lebo má logické myslenie a rýchlo pochopí dané učivo. Svojim rýchlym, originálnym a kreatívnym myslením, vynaliezavosťou, prenikavou logikou, intuíciou a jasnozrivými postrehmi neraz prekvapí svojich rodičov a učiteľov. Problémy v škole môžu nastať vtedy, ak dieťa nejaví záujem o daný predmet, alebo ak ho niečo znechutí a nie je ochotné sa podriadiť školskému poriadku a disciplíne.

 

 

Zdroje:
http://feminity.zoznam.sk/c/886834/dieta-vodnar-nema-rado-prikazy, http://www.kamzakrasou.sk/horoskop/deti-narodene-v-znameni-vzduchu/661
Foto: www.pixabay.com