Home Rady a návody Papier DIY Jednoduchý návod na výrobu pozvánky alebo pohľadnice

DIY Jednoduchý návod na výrobu pozvánky alebo pohľadnice

0
DIY Jednoduchý návod na výrobu pozvánky alebo pohľadnice
Vlastnoručne vyrobená pozvánka

Budúci víkend sa u nás doma koná taká malá detská „žúrka“. Naša malá slečna bude spolu s kamarátkami oslavovať svoje šieste narodeniny a dovolila som jej, aby dievčatá u nás aj prespali. Veľmi sa na to teší. A ja premýšľam, čo pekné im pripravím. Už teraz vám môžem sľúbiť nejaké nové gastronomické tipy pre deti a možno aj nejaké nové hry ;o)

pohľadnica
Vlastnoručne vyrobená pozvánka

Ako prvé sme však museli vyrobiť a rozposlať pozvánky. No a nebola by som to ja, keby som sa na nich opäť raz kreatívne nevybláznila. Mnohí to moje zanietenie pre vlastnoručne vyrobené veci asi nechápu, ale mňa to naozaj baví :o) A tak som sadla za počítač, naťukala www.youtube.com a našla tento návod. Je to veľmi jednoduché a výroba takejto pozvánky, či pohľadnice, si nevyžaduje žiadnu špeciálnu zručnosť. Verím, že sa vám bude hodiť. Tak poďme na to…

Čo budeme potrebovať:

Výkres, 3 vrstvovú servítku, potravinársku fóliu, nožnice, žehličku, veľký poznámkový blok, prípadne papier na pečenie

servítka_pozvánka3

Postup:

Výkres si vystrihneme na želanú veľkosť. Žehliacu dosku si pre istotu pokryjeme ochranným materiálom, aby sme sa vyhli jej neželanému ušpineniu rozpustenou potravinárskou fóliou. Otvoríme si poznámkový blok a do vnútra umiestnime vystrihnutý výkres. Následne si odtrhneme kúsok potravinárskej fólie a pokryjeme ňou celý výkres. Zo servítky si vystrihneme vybranú časť tak, aby mala o niečo väčší rozmer ako pripravený výkres, oddelíme spodné dve časti servítky a vrchnú tenkú časť priložíme na výkres.  Opatrne prekryjeme niekoľkými listami papiera z poznámkového bloku, žehličku nastavíme na 2. stupeň a niekoľkokrát prežehlíme. Pozor, aby ste žehličkou neprešli po potravinárskej fólii! Trvá to len chvíľočku, kým sa fólia roztopí a servítka bezpečne priľne k výkresu. Potom môžete výkres aj s prilepenou servítkou opatrne oddeliť od listu papiera. Na záver odstrihnite prebytočné okraje a pozvánka či pohľadnica je hotová. Môžete si ju ešte ľubovoľne dozdobiť nálepkami a pod.

Ja som pozvánku vytvorila z dvoch servítok a keďže motív bol menší ako veľkosť výkresu, na nažehľovanie som použila papier na pečenie. Tým som dosiahla to, že prebytočná fólia sa mi neprilepila na list papiera v poznámkovom bloku a pozvánka sa dala oddeliť bez toho, aby sa servítka zničila. Následne som si ju dozdobila špeciálnym lepidlom s trblietkami (kúpite ho v kreatívnych potrebách) a nalepila som text, aby bolo jasné, že ide o pozvánku.

Prajem vám príjemné tvorenie ;o)