Domáci chlebík + domáca nátierka = ♥

0
4 795

Zdanlivo obyčajný chlieb so zdanlivo obyčajnou nátierkou. Ale keď si ten chlebík napečiete doma vlastnými rukami a dieťa Vám povie “Mňááám mami, to je najlepší chlebík na svete”, stáva sa z neho výnimočný chlebík :) A pripraviť si ho môžete veľmi jednoducho aj Vy, podľa tohto receptu: http://www.familyzone.sk/2013/11/07/domaci-chlebik-peceny-v-klasickej-elektrickej-rure/ Odporúčam napiecť naraz rovno 2 bochníky, lebo sa po ňom určite zapráši ;)

Ak ho natriete maslom, nič mu nechýba. No predsa len, každú chvíľu nás mala prísť pozrieť moja babka, mamina a tatino, tak som chcela pripraviť niečo viac. A tak som spravila vajíčkovo-syrovú nátierku, ktorá sa ku chlebíku naozaj skvele hodila (recept nájdete na konci). K tomu nakrájaná zeleninka a potom tento dezert http://www.familyzone.sk/2013/11/22/recept-na-lahodny-a-rychly-kolacik/ ku kávičke a bol z toho olovrant eňo ňuňo ;)

Vráťme sa ale ešte k spomínanej nátierke. Možno si ju doma robíte, ak však náhodou nie, tu je recept. Je veľmi jednoduchá, ale chutná.

Vajíčkovo – syrová nátierka

Čo budeme potrebovať: 3 vajcia, 1PL masla, 1 bambino (alebo iný tavený syr, kľudne aj trojuholníčky – v tom prípade použijeme ½ krabičky), menšiu cibuľu, menší strúčik cesnaku, soľ, mleté čierne korenie

Postup: Vajcia aj cibuľu si nakrájame nadrobno. Pridáme maslo, tavený syr, osolíme, okoreníme a všetko spolu vymiešame ručným mixérom do kompaktnej hmoty. Necháme chvíľu odležať v chladničke. Potom natrieme na chlieb a ozdobíme lístkami rukoly.

Ak sa ti článok páči, napíš komentár alebo ho podpor zdielaním:

komentárov