Home Sviatok / sezóna Zima Handmade karnevalový kostým papagáj

Handmade karnevalový kostým papagáj

0
Handmade karnevalový kostým papagáj

maska-papagájNašu Mel už dlhšiu dobu fascinujú papagáje a keď som sa jej opýtala, akú masku by si priala na karneval, voľba bola jasná. A tak som sa pustila do práce. Na internete som si našla hotové kostýmy papagájov, aby som sa mala od čoho odraziť. Premýšľala som nad látkami, z ktorých masku ušijem a nad postupom, ktorý bude najvhodnejší. Nie som krajčírka a nikdy som ani veľmi nešila, a tak som si musela dopredu premyslieť čo kde a ako prišijem. Nemám ani šijací stroj, takže všetko som prišívala len ručne. Našťastie väčšinu materiálu som mala doma vo svojich „hobby“ zásobách…….teda okrem pierok. Tie sme náhodou objavili v KiK keď sme sa tam nedávno zastavili.

Keďže som doma nenašla žiadne staršie biele tričko, na horný diel som použila biele tielko, ktoré už bolo trochu fľakaté. K tomu som prišila rukávy, ktoré som odstrihla z mojej zničenej tuniky. Nepoužívanú plachtu som si preložila na pol a vystrihla som si dva diely v tvare krídel. Tie som potom našila na tielko s rukávmi tak, že rukávy som vložila do krídel. Dôvod prečo som na tielko našívala aj rukávy aj krídla bol ten, že krídla som chcela trochu vypchať náplňou do vankúšov, aby nepôsobili tak plocho a ovisnuto, takže som ich musela zašiť okolo celého obvodu, aby mi náplň nevypadla. Takto ušité tričko s krídlami som si namaľovala farbami na textil a nechala schnúť 24 hodín. Medzitým som si ušila kapucňu. Červenú aj žltú látku som taktiež získala z mojich starších tričiek. Kapucňu som šila zhruba podľa vzoru na obrázku a hotovú som ju prišila na vrchný diel kostýmu.

kapucňaPotom som si znovu otvorila google a našla si obrázok oka papagája, aby oči vyzerali čo najvernejšie. Použila som žltý, čierny a biely filc. Dúhovku okolo zrenice som dokreslila zeleným perom a okolo celého oka som čiernym perom urobila linku. Zobák som vystrihla z tej istej starej tuniky ako rukávy, ktoré pod krídlami nie sú vidieť a vypchala som ho výplňou do vankúšov.

Keď boli farby zaschnuté, nalepila som na krídla pierka lepidlom na textil. Potom som už len z tylu vyrobila tutu sukničku v zeleno-červenej farbe, pričom vzadu som naviazala dlhšie kúsky tylu, ktoré vyzerali ako chvost. Návod na tutu sukničku nájdete tu: http://www.familyzone.sk/2014/02/20/navod-na-vyrobu-karnevaloveho-kostymu-pre-princeznu-saty-korunka/ Celý kostým sme doladili ešte čiernymi pančuškami a červenými legínami. Keď si Mel ráno obliekla hotový kostým, bola očarená a očká jej svietili od radosti. Hoci som kostým dorábala do 4 rána, vo chvíli keď som videla ako sa z neho teší som si povedala, že to stálo za to. Keď som po ňu prišla do škôlky, stále ho mala na sebe. Ešte v ten deň sme ho museli zobrať aj na tanečnú, aby sa v ňom ukázala kamarátkam a trénerke. A ak by ste v tieto dni zavítali k nám domov, je dosť možné, že vám dvere otvorí papagáj :o)

 

 

 

 

 

 

Previous article Dominika – ručne maľované tričká
Next article Slimáčik,autíčko a kvetinka – jedlé obrázky
Volám sa Mirka, som mamina dvoch detičiek a som spoluzakladateľka familyzone.sk. Okrem písania článkov a príspevkov pre fanúšikov našich stránok, rada vyrábam rôzne handmade vecičky ako magnetky, hračky a počas týchto chladných večerov sa venujem najmä háčkovaniu. Tvorenie sa stalo súčasťou môjho života a som šťastná keď vidím, ako mi pod rukami rastie ďalší nový kúsok :)