Home Články Filmové recenzie LEGO príbeh (recenzia pre rodičov)

LEGO príbeh (recenzia pre rodičov)

0
LEGO príbeh (recenzia pre rodičov)

Keď som prvýkrát videl plagát na film LEGO príbeh pomyslel som si, že ide skôr o marketing. To bol možno dôvod prečo ma vôbec nelákalo si tento film pozrieť. Neskôr, keď sa ku mne dostali prvé informácie, zmenil som názor a rozhodol sa, že predsa len stojí za to si ho pozrieť. Koniec koncov zasmiať sa je vždy dobré a je úplne jedno či viac alebo menej. Aby som to zbytočne nenaťahoval, LEGO príbeh je animovaný, akciou a vtipom nabitý, dobrodružný film, ktorý obsahuje zopár nadávok a násilie medzi LEGO postavami.

LEGO-pribeh-movie-recenzia-pre-rodicov

Obsah

Originálny počítačovo animovaný príbeh v 3D hovorí príbeh Emmeta, bežnej, poslušnej a dokonale priemernej LEGO mini postavičky, ktorá je omylom identifikovaná ako tá najvýnimočnejšia osoba, v ktorej rukách leží záchrana sveta. Zrazu sa ocitne v spoločenstve cudzincov na epickej výprave za zastavením diabolského despotu. Na túto cestu je však Emmet beznádejne nepripravený. Režiséri Phil Lord a Christopher Miller napísali aj scenár, podľa príbehu Dana Hagemana, Kevina Hagemana, Phila Lorda a Christophera Millera, vytvorenom na LEGO konštrukčných hračkách. Vo filme uvidíme niektoré z najpopulárnejších LEGO postavičiek, pričom sa nám predstavia aj niektoré nové. Fanúšikovia, ktorí už po celé generácie obdivujú inovatívne hračky a nesmierne populárne video hry s LEGO tematikou, tento jedinečný svet uvidia tak, ako nikdy predtým. Oficiálny text distribútora.

LEGO-pribeh-movie-recenzia-pre-rodicov

LEGO príbeh – recenzia pre rodičov

Pre deti je LEGO príbeh akčné dobrodružstvo v hlavnej úlohe s úžasnými „LEGO“ ikonami, ako je Batman, Wyldstyle, Vitruvius a tiež obľúbenými postavami ako je Wonder Woman alebo Hans Solo a mnoho iných. Film tiež obsahuje veľa pre dieťa cieleného humoru. Aj keď je niekedy mierne hrubý alebo skôr surový, udrží si detskú pozornosť po celú dobu. Deti sa v tomto filme možno potešia aj návšteve LEGO divokého západu či Unikitty.

Pre rodičov…film obsahuje niektoré zábavné vtipy a niekoľko chytrých komediálnych situácií, rovnako ako veľa komických odkazov na iné filmy. Spočiatku môže byť ťažké stotožniť sa s postavami, pretože LEGO postavy vyzerajú ako hračky, ale ten pocit rýchlo zmizne, pretože animácia je naozaj prepracovaná a rýchly strih pripúta vašu pozornosť. Dej filmu pravdepodobne zaujme aj rodičov a koniec má krásny zvrat s dobrým posolstvom pre rodičov i deti.

LEGO-pribeh-movie-recenzia-pre-rodicov

Celý film obsahuje mierne násilné scény, (všetko v LEGO svete) ako napríklad pästný súboj, zbrane, pár vecí vyletí do povetria, alebo sú inak zničené. Podľa môjho názoru väčšina detí v školskom veku nebude považovať film za desivý alebo znepokojivý.

Mierne hrubý humor zobrazuje veci ako LEGO postavičku bez nohavíc.

LEGO-pribeh-movie-recenzia-pre-rodicov

LEGO príbeh – Prehľad obsahu

  • Násilie (stredne): Boje LEGO postáv sa vyskytujú v celom filme. Dosť veľa násilia v boji tvárou v tvár medzi LEGO postavami, naháňačky so zbraňami. Niektoré postavičky sú ohrozované, napríklad pri scéne s taviacou komorou (zrejme zlá vec pre plastové hračky), iné sú zas mučené zlepovaním (čo je tiež asi desivá skúsenosť pre LEGO). Jednej postave vymažú odlakovačom tvár.
  • Strašidelné scény (stredne): Niektoré deti môžu byť rozrušené keď uvidia, že stavitelia sú držaní v zajatí so zariadeniami pripojenými k hlavám.
  • Sex / Nahota (málo): Wyldstyle a Batman si dajú rande.
  • Drogy a alkohol (málo): Niektoré LEGO postavy idú do niečoho, čo sa ponáša na bar.
  • Vulgarizmy (málo): Zopár narážok typu „do kelu“, „loser“
  • nezdvorilý / napodobovanie nevhodného správania (veľa): Emmet sa snaží byť v pohode tým, že sa mu páči to čo všetkým ostatným, zatiaľ čo všetci ostatní ho považujú za odpad. Film obsahuje náznaky urážok. Postavy v bare pľujú na podlahu.
  • Smútok / znepokojujúce scény (stredná): V jednej scéne sa postava obetuje pre druhých. Skočí z okna a zdá sa že zomrie.
  • Témy vo filme / Deti môžu mať otázky o: dobrom/zlom policajtovi, predstavivosti, proroctve, zapadnutí medzi ostatných

Premiéra: 06. február 2014, Originálny názov: The Lego Movie, Krajina pôvodu: USA, Rok výroby: 2014, Žáner: Animovaný / Akčný / Dobrodružný / Rodinný, Dĺžka: 100 min., Jazyková verzia: slovenský dabing, Odporúčaná prístupnosť: 6 +, Formát: 2D, 3D, Zvuk: Dolby Digital/DTS/SDDS

Réžia: Phil Lord, Chris Miller, Chris McKay, Scenár: Phil Lord, Chris Miller, Hudba: Mark Mothersbaugh, Hrajú: v slovenskom znení – Martin Kaprálik, František Kovár, Boris Al Khalagi, Dušan Szaboó, Anton Vaculík, Michaela Drotárová a ďalší.

zdroj: continental-film.sk, about.com