Home Články Zdravie Ovčie kiahne – ako zmierniť svrbenie

Ovčie kiahne – ako zmierniť svrbenie

0
Ovčie kiahne – ako zmierniť svrbenie

 

Ďalšia vlna nepríjemnej detskej choroby ovčie kiahne je tu. Keďže sme ich nedávno prekonali aj my, ešte to mám čerstvo v pamäti, čo nám najlepšie pomáhalo proti svrbeniu a rada sa s vami o to podelím.

Podávali sme podľa nariadenia doktorov fenistil proti svrbeniu a namáčali deti v hypermangánovom roztoku na dezinfekciu. Fenistil však proti svrbeniu nepomohol a fialová voda z hypermangánu deti odrádzala sa namočiť do takéhoto roztoku.
Na webe som sa dočítala o účinku ovsených vločiek do kúpeľa. Kamarátka, ktorá s tým mala tiež dobrú skúsenosť mi poradila dať tie ovsené vločky do ponožky, zauzliť a hodiť do teplej vody.

 

Nášmu mladšiemu synovi sa už moc do vane nechcelo, tak som mu tajomným hlasom povedala, nech skúsi vo vani chytiť  „zázračnú rybku“, ktorá ho mala zbaviť svrbenia. Hodila som akože trepajúcu sa rybku (ponožku) do vody. Ani neviem ako, bol vo vani a s rybkou sa skvele zabavil 😀
Ovsené vločky zafarbili vodu do biela a na pokožke zanechali jemný vláčny povlak, vďaka ktorému ho pupáčiky prestali svrbieť.

Keďže sa počas kiahní nemá kúpať, aj tu platí nechať dieťa vo vode maximálne 15 minút.

 

Po takomto kúpeli deti spokojne bez škriabania zaspinkali 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA