Vylet_Dunaj_titulka

Minulý týždeň, keď nám konečne jarné počasie otvorilo okná dokorán, vybrali sme sa s deťmi na celodenný výlet do prírody. Na to, aby sme sa dostali na naše obľúbené miesto pri Dunaji nám postačili dva kočíky, odrážadlo a detský bicykel. Žiadalo sa nám ísť niekam mimo mestského zhonu a pritom nie príliš ďaleko. Aj keď so štyrmi deťmi v rôznom veku to bola predsa len trošku náročná prechádzka, nakoniec sme zdarne dorazili do cieľa.

Našťastie cesta tam bola pre deti celkom zábavná. Starší dvaja sa vybláznili na bicykli a odrážadle, zbierali kvietky, pretekali sa a mladší dvaja ich pri tom sledovali. Popritom sme pozorovali vtáčiky, veveričky a koníky v jazdeckom areáli. Na poľnej cestičke k Dunaju sme stretli jedného veľmi milého pána policajta z jazdeckej polície, ktorý si viedol rozprávkového bieleho koníka. Keď videl iskričky v detských očkách, dovolil nám koníka pohladkať, takže mali deti ďalší príjemný zážitok.

Vylet_Dunaj_kolaz1

Po dlhej prechádzke nám všetkým vyhladlo, takže malé občerstvenie nám padlo vhod. Mladší účastníci výletu v kočíkoch sa “unavili“ najviac, takže si trošku pospinkali a starší keď zbadali kamene a vodu, nestihli ani dojesť a leteli sa hrať. Hádzali kamene do vody, s paličkami sa hrali na rybárov, ktorí chytajú ryby; naháňali sa po pláži, lozili po veľkých kameňoch a z malých kamienkov si stavali rôzne obrázky.

Ako to už chodí, keď je človeku dobre, čas rýchlo letí. Hoci sa nám nechcelo odísť, museli sme myslieť na to, že sa rýchlo stmieva a tak bol najvyšší čas vrátiť sa domov. S príjemným pocitom z krásneho dňa sme prišli tesne pred zotmením. Deti sa okúpali, napapali a spokojne zaspinkali  🙂

Vylet_Dunaj_kolaz2

Tento výlet sa nám tak zapáčil, že sme si ho o 4 dni zopakovali. Tentokrát sme si nazbierali pár pekných kamienkov rôznych tvarov s tým, že si ich doma rôzne pomaľujeme. Takto sa zabavíme aj keď nebude pekné počasie 😉