Kuracie prsia pripravujem na obed dosť často a aby sme ich nejedli stále na ten istý spôsob, vymýšľam a kombinujem recepty podľa aktuálneho obsahu našej chladničky a chuti. Tentokrát mi napadlo urobiť takéto plnené kuracie rolky a keďže sme mali v mrazničke aj mrazený hrášok, rozhodla som sa vyskúšať ako prílohu hráškové pyré. Bolo to naozaj chutné a preto by som sa s vami rada podelila o recept 🙂

Čo budeme potrebovať:

kuracie prsia, baby špenát, sušené paradajky, syr Grana Padano (alebo iný syr podľa chuti), soľ, čierne mleté korenie

na hráškové pyré: mrazený hrášok, jarnú cibuľku, 1 ks syr mozzarella

Postup:

Kuracie prsia si pozdĺžne prerežeme na polovice, aby nám vznikli tenšie plátky. Tie osolíme a okoreníme. V miske si pripravíme plnku – baby špenát si natrháme na malé kúsky, pridáme pokrájané sušené paradajky, zasypeme syrom Grana Padano a dobre premiešame. Túto zmes poukladáme na kuracie plátky, stočíme do rolky a prichytíme špáradlom. Sprudka opečieme na rozpálenom oleji a následne podlejeme vývarom alebo vodou. Prikryté dusíme do mäkka asi 15 minút.

Medzitým si pripravíme hráškové pyré. Do hrnca si dáme hrášok spolu s jarnou cibuľkou, podlejeme vodou a jemne osolíme (ja som dala 300 g hrášku a 2 tenké cibuľky). Varíme asi 10 minút, nie viac, aby hrášok nestratil farbu a živiny. Potom si do inej nádoby zlejeme vodu a hrášok s cibuľkou dáme do mixéra spolu s nakrájanou mozzarellou. K hrášku si potom postupne pridávame vodu, v ktorej sa varil podľa toho, aké husté pyré chceme mať.

K jedlu môžete servírovať napríklad aj ryžu. Prajem vám dobrú chuť 🙂