Home Kategórie Články Prvá pomoc pri bolesti ucha

Prvá pomoc pri bolesti ucha

0
Prvá pomoc pri bolesti ucha

Bolesť ucha je veľmi nepríjemná a môže sa objaviť náhle, bez akýchkoľvek predchádzajúcich príznakov. Viem o tom svoje, pretože som na ňu v detstve dosť často trpela. Príčiny môžu byť rôzne a príznaky rozhodne netreba podceniť. Avšak nerobte predčasnú paniku a predtým, ako sa vyberiete s uboleným dieťaťom na pohotovosť, vyskúšajte domácu liečbu. Nás nedávno zachránila táto overená babská rada:

Do tenkej ponožky nasypte morskú soľ a nahrejte v rúre. Priložte na boľavé ucho a pridržte tak dlho, kým ponožka nevychladne. Niekoľkokrát zopakujte. POZOR! Predtým, ako priložíte nahriatu ponožku na uško dieťaťa sa presvedčte, či je teplota znesiteľná.

Ak sa jedná o prievan v uchu, mala by sa dostaviť úľava. Minulý týždeň sme mali možnosť overiť si účinok a do 15 minút bolo po bolesti. Pre istotu však odporúčam ako súčasť domácej lekárničky aj Burow roztok, ktorý je voľne dostupný a takisto nám už viackrát pomerne rýchlo pomohol.

V prípade, že bolesti neustúpia, vyhľadajte lekára.

Previous article Chlebíková láska – jedlý obrázok
Next article Plastelínová inšpirácia pre hravé deti
Volám sa Mirka, som mamina dvoch detičiek a som spoluzakladateľka familyzone.sk. Okrem písania článkov a príspevkov pre fanúšikov našich stránok, rada vyrábam rôzne handmade vecičky ako magnetky, hračky a počas týchto chladných večerov sa venujem najmä háčkovaniu. Tvorenie sa stalo súčasťou môjho života a som šťastná keď vidím, ako mi pod rukami rastie ďalší nový kúsok :)