Home Kategórie Kam na výlet Lignano (IT) – recenzia

Lignano (IT) – recenzia

0
Lignano (IT) – recenzia

Väčšina z nás sa teší na leto, na čas dovoleniek, kedy konečne aspoň na chvíľu vypneme a každodenné povinnosti hodíme za hlavu. K letu patrí aj more. Avšak vybrať si tú správnu dovolenkovú destináciu nemusí byť práve jednoduché. Možno vám pomôže naša malá recenzia…

Minulý rok začiatkom júla sme zamierili do obľúbeného talianskeho letoviska, ktorého presný názov znie Lignano Sabbiadoro. Nachádza sa na severe Talianska a z Bratislavy nám cesta autom aj s prestávkami trvala cca 7 hodín. Vyrazili sme o 6:00 a okolo 13:00 sme už boli na mieste. Cesta bola v podstate plynulá a zdržali sme sa cca 20 minút až na úseku Latisana pri vyplácaní mýta. Výška mýta bola myslím okolo 11 eur. Potom nám už nič nestálo v ceste za vytúženým cieľom.

Dovolenku sme si objednávali cez taliansku agentúru (www.agenziabattiston.it), ktorá sídli priamo v apartmánovom dome (Residence Cristallo), kde sme boli ubytovaní. Bývali sme tu aj rok predtým a boli sme spokojní. Výhodou tohto apartmánového domu je najmä to, že sa nachádza priamo na plážovej promenáde pár krokov od pláže. K nášmu „bytu“ bola k dispozícii aj veľká terasa a keďže sme bývali na 11. poschodí, mali sme pekný výhľad na more (bez príplatku). V cene ubytovania boli dve lehátka + slnečník, ale nie je tam zahrnuté napríklad posteľné prádlo, ani uteráky. Kuchynka je však plne vybavená taniermi, pohármi, príbormi, hrncami……….skrátka všetkým, čo by ste mohli potrebovať. Ak máte v pláne si popri reštauračnom stravovaní niečo chutné aj navariť a nakúpiť si za výhodný peniaz, určite vás poteší, že priamo v meste je Lidl. Čo sa týka cien, niektoré potraviny nakúpite výhodnejšie ako u nás, iné sú zas o niečo drahšie. Celkovo vás jeden priemerný nákup vyjde zhruba rovnako, alebo len o čosi viac ako u nás. Ak sa vám na dovolenke nechce vyvárať, hneď v apartmánovom dome sa nachádza reštaurácia a v podstate je ich tam dosť na každom kroku.

Ako som už spomínala, v prípade, že sa ubytujete priamo v rezidencii Cristallo, pláž máte rovno pod oknami. Je piesočnatá s pozvoľným prístupom do mora, čo je ideálne hlavne ak máte malé deti. Na to, aby ste si v mori aj zaplávali, musíte prejsť naozaj dlhý kus. Piesok však múti vodu a tak nie je priezračne čistá ako napríklad v Chorvátsku a po prílive bývajú na brehu vyplavené riasy. Inak je udržiavaná a ak obľubujete vodné atrakcie, tiež si prídete na svoje.

V Lignane sa nachádza aj niekoľko zábavných parkov. My sme navštívili Parco Junior www.parcojunior.com , ktorý je určený pre menšie deti. Tým našim sa tam veľmi páčilo a na niektoré atrakcie ešte dlho spomínali.

Čo sa týka počasia, to jediné by vás mohlo nepríjemne zaskočiť. My sme tu boli oba razy začiatkom júla. Prvýkrát nám počasie vyšlo na 1 s hviezdičkou. Dni boli teplé a slnečné, ale ešte nie príliš horúce, a noci príjemné, bez zrážok. Druhýkrát sme mali počas dní prevažne polojasno, na slnku teplo, ale v tieni bolo najmä po okúpaní trochu chladno. Jeden deň bol doslova studený, takže sme využili aj teplejšie kúsky oblečenia. Každý večer bola búrka a tak sme si veľmi neužili príjemné večerné prechádzky po promenáde.

Na záver by som to zhrnula asi tak, že ak hľadáte miesto, kde by ste mohli stráviť s rodinkou pokojnú dovolenku pri mori, Lignano by mohlo byť pre vás to pravé. Verím, že vám táto recenzia bola nápomocná a prajem príjemný pobyt :o)

Previous article 7. tipov ako si odfotiť tehotenské bruško doma
Next article Rohlíková stonožka – jedlý obrázok
Volám sa Mirka, som mamina dvoch detičiek a som spoluzakladateľka familyzone.sk. Okrem písania článkov a príspevkov pre fanúšikov našich stránok, rada vyrábam rôzne handmade vecičky ako magnetky, hračky a počas týchto chladných večerov sa venujem najmä háčkovaniu. Tvorenie sa stalo súčasťou môjho života a som šťastná keď vidím, ako mi pod rukami rastie ďalší nový kúsok :)