Home Rady a návody Magnetky Recyklácia – návod na výrobu magnetky z plastového vrchnáka

Recyklácia – návod na výrobu magnetky z plastového vrchnáka

0
Recyklácia – návod na výrobu magnetky z plastového vrchnáka

Keďže u nás doma máme radi magnetky, rozhodla som sa v rámci domácej výzdoby vyrobiť jednu so zimným motívom. A rovno som spojila príjemné s užitočným a zrecyklovala plastový vrchnáčik od obalu z bunkových solí, ktoré si teraz dávame na podporu imunity. Na dekoráciu magnetky som použila servítkovú techniku (decoupage). Pripájam návod, ak by mal niekto záujem vyrobiť si doma podobnú 🙂

Čo budeme potrebovať: 1 plastový vrchnák s priemerom necelých 5 cm, 3-vrstvovú servítku, lepiaci disperzný lak, štetec, magnet, samotvrdnúcu modelovaciu hmotu a nožnice.

Na magnetku potrebujemePostup: Najskôr som si vrchnák zo zadnej strany vyplnila trochou modelovacej hmoty, do ktorej som zasadila magnet. Hmotu s magnetom som uhladila na úroveň vrchnáka tak, aby nepretŕčala ani hmota ani magnet. Potom som si zo servítky vystrihla obrázok snehuliaka, podľa rozmeru vrchnáka. Servítku som si rozdelila tak, že spodné dve vrstvy som oddelila a použila som len vrchnú vrstvu s obrázkom. Postupne som nanášala lak na vrchnák a prikladala servítku po častiach. Začala som od stredu a uhládzala k okrajom. Takto nanesenú servítku som nechala zaschnúť a následne som ju zafixovala z vonkajšej strany opäť vrstvou laku. Keď uschne aj vrchná vrstva, je dobré to ešte raz alebo dva krát prelakovať, aby sa na vrchu vytvorila pevná vrstva. Keď uschne aj modelovacia hmota, ktorú sme dali zo zadnej strany magnetky, je dobré magnet prilepiť, inak vám bude vypadávať.

Previous article Šípková Ruženka
Next article Tvoríme s deťmi – ruky rukaté – vtáčiky
Volám sa Mirka, som mamina dvoch detičiek a som spoluzakladateľka familyzone.sk. Okrem písania článkov a príspevkov pre fanúšikov našich stránok, rada vyrábam rôzne handmade vecičky ako magnetky, hračky a počas týchto chladných večerov sa venujem najmä háčkovaniu. Tvorenie sa stalo súčasťou môjho života a som šťastná keď vidím, ako mi pod rukami rastie ďalší nový kúsok :)