S prvými jarnými dňami sa nám spájajú prechádzky po lese, opekačky a výlety do hôr. Z Bratislavy ani nemusíme chodiť ďaleko a môžeme zažiť všetko v jeden deň. Malé Karpaty sú ideálne na turistiku s deťmi.

Tentoraz sme vyrazili od chaty Fúgelka s jasným cieľom na rozhľadňu Kukla. Výstup je nenáročný, vhodný aj na vychádzky s malými deťmi, napriek tomu je z veže pekný panoramatický výhľad na celé Pezinské Karpaty a hrad Červený Kameň.

Výška rozhľadne je 12 metrov a zábradlie nie je úplne všade. Preto je lepšie deti sprevádzať pri lezení po schodoch. Na rozhľadni však naraz môžu byť maximálne 3 osoby. Priamo pod rozhľadňou nájdete vybudované ohnisko obkolesené lavicami a kúsok vedľa altánok s posedením a stolom.

Po ceste sa deti isto budú chcieť chvíľku zastaviť pri malom potôčiku, ktorý preteká lesom a určite sa zabavia aj preliezaním rôznych menších skalnatých útvarov. Na jednom najväčšom skalnatom útvare takzvanom Čertove zuby, možno uvidia aj horolezcov, ktorí sem chodia trénovať. Keď zbehnete kúsok vedľa z tejto trasy, vraj sa tu nachádza jedna malá jaskyňa. My sme ju však tentokrát nešli pozrieť. Aspoň máme čo objavovať na budúce 🙂

Bola to príjemná prechádzka, aj keď sme si priniesli domov malého čierneho pasažiera. Tak nezabudnite deti po príchode domov poriadne skontrolovať, či sa na ne nejaký ten kliešť nenacucol 🙂