Home Slovensko Stredné Slovensko Tip na výlet – Zveropark v Žarnovici

Tip na výlet – Zveropark v Žarnovici

0
Tip na výlet – Zveropark v Žarnovici

Začiatok letných prázdnin sme výnimočne nezahájili pobytom pri vode, ale jedným dobrodružným výletom za zvieratkami do prírody.
Žarnovica – Revištské Podzámčie skrýva uprostred lesov v tichom prostredí krásne miesto nazvané Zveropark. Je to ideálne miesto na útek pred uponáhlaným životným štýlom. Príjazdová cesta do Zveroparku je síce dosť strmá a kľukatá, ale je úplne nová, takže ľahko prejazdná. My sme tam boli cez pracovný týždeň, ale vyzerá to tak, že s parkovaním tam problém nie je.


Je tu toľko možností na príjemne strávený deň, že si tu na svoje prídu tak deti, ako i dospelí. Deti tu určite zaujme množstvo zvieratiek, z ktorých niektoré sa dajú pohladkať a nakŕmiť v „hladkacom“ kútiku.

Po vyskákaní sa na trampolíne a vybláznení sa na ihrisku im určite dobre padne občerstvenie v bufete hneď vedľa ihriska.

Ak Zveropark navštívíte v horúcich letných dňoch, je tam možnosť sa schladiť pod záhradnou sprchou, poprípade pri potoku s vodopádom. Potoky majú radi všetky deti a to bolo aj v našom prípade prvé, čo nášho staršieho zabavilo na minimálne hodinu.
Celá rodina sa tam môže zabaviť pri rôznych aktivitách ako hod loptičkami na cieľ, strieľanie z praku, opekanie, či chytanie rýb z jazera a ich grilovanie priamo na mieste.
Dosť sme sa zabavili aj pri váhe, ktorá nám po vážení ukázala, ktoré zviera váži rovnako ako my 🙂

Ak by ste chceli zažiť ešte viac dobrodružstva, je tam možnosť ubytovať sa v stanoch s posteľami a večer si môžete posedieť pri táboráku 🙂

Pekný výlet prajeme.

Viac info tu: http://www.zveropark.sk/