Home Kategórie Kam na výlet KAM NA VÝLET – zámok Schloss Hof

KAM NA VÝLET – zámok Schloss Hof

0
KAM NA VÝLET – zámok Schloss Hof

Cez víkend sme sa rozhodli urobiť si malý výlet na zámok Schloss Hof. Naši malí spachtoši však trochu dlhšie spali, takže sme vyštartovali z domu pomerne neskoro o cca 15:30 hod. Chceli sme sa trochu prejsť a vidieť aj Cyklomost slobody, tak sme zaparkovali v Devínskej Novej Vsi a pešo vyrazili za hranice, k našim nemecky hovoriacim susedom. Už na slovenskej strane nás prekvapila pomerne dobrá vybavenosť. Nájdete tu miesta na opekanie, detské ihriská, miesta na fitness, bufet a v blízkosti sú aj reštaurácie. Na moste bolo dosť veľa chodcov aj cyklistov, takže ak pôjdete s deťmi, je potrebná zvýšená opatrnosť.

Vylet_Schlosshof-1

Po chvíli strávenej na moste sme sa vydali k najbližšej bráne, ktorou vstúpite do spodných záhrad (s malými deťmi to trvá cca 45 minút). Pri vstupe nás trochu zarazilo pomerne vysoké vstupné 12 eur na osobu. Našťastie bol za kasou milý pán ktorý nám povedal, že ak vydržíme do 17:00, vstupné bude len 5 eur na osobu. Takže sme 10 minút počkali a vstúpili sme do dolných záhrad. Tam nebolo veľmi čo obzerať, ale zaujalo nás bludisko, v ktorom sme sa super vybehali. Zábavnú atmosféru nám trochu pokazil „suvenír“ ktorý tam niekto zanechal, pretože nevydržal na záchod v zámku.

Vylet_Schlosshof-2

Náš starší syn by tu bol ostal aj do večera, ale keďže sme chceli vidieť viac ako len bludisko, nakoniec sa nám ho podarilo odtiaľ dostať. A tak sme zobrali kočík na plecia a vybrali sme sa hore po schodoch a potom ešte po jedných. Dalo nám to dosť zabrať no odmenou nám bolo, že nás za každým schodiskom čakala krajšia a krajšia záhrada. Ak pôjdete s kočíkom, určite urobíte lepšie ak si to namierite cez dvor s domácimi zvieratami (mini ZOO). Deti tam uvidia zvieratká a za ZOO je pekné ihrisko pod stromami, takže je tam určite príjemne aj v lete.

Vylet_Schlosshof-3

Keďže sme neskoro vyrazili z domu, kým sme prišli na ihrisko, začalo sa už stmievať. Preto sme sa rozhodli ísť domov. Nevedeli sme však, že spodnou bránou cez ktorú sme prišli sa už von nedostaneme, pretože ju o 18:00 zatvárajú. Tak nám neostalo nič iné ako sa vydať okolo celej ZOO, cez tmavý les, až na neosvetlenú cestu, po ktorej sme prešli naspäť na hrádzu. Našťastie už nejazdilo veľa áut, ale aj tak to bolo nepríjemné ísť s dvoma deťmi po neosvetlenej ceste. Na Cyklomoste slobody sme sa už opäť cítili relatívne bezpečne a tak sme vytiahli fotoaparát a vyfotili krásnu nočnú atmosféru, ktorá tam panovala. Nakoniec z toho bolo celkom pekné dobrodružstvo, deti sa príjemne unavili a spali až do rána 🙂

Vylet_Schlosshof-4

PS: Nezabudnite si repelent proti komárom. Bolo ich tam požehnane.