ako-fotografovat-svadbu-10-tipov

1. tip: Kostol zvonku

Vďaka záberom z exteriéru naladíte divákov na blížiacu sa svadbu a zvýšite ich napätie. Až potom vymeňte scénu a snímajte interiér budovy.

ako-fotografovat-svadbu-tip-1

2. tip: Svadobný obrad

Zachyťte hlavný dej a sviatočnú atmosféru na fotografiách. K tomu patria aj portréty v polodetaile. Skúste však podísť o niečo bližšie a urobiť portréty aj v detaile.

ako-fotografovat-svadbu-tip-2

3. tip: Výmena prstienkov

Skúste fotografovať z viacerých miest, aby ste vrchol obradu zachytili z rozličných uhlov.

ako-fotografovat-svadbu-tip-3

4. tip: Skupinová fotka

Aj pri obrade musíte byť veľmi pozorný. Pri skupinových fotkách sa odporúča pravidlo zlatého „rezu“. Dbajte na to, aby ste boli vo výške očí hlavných postáv.

ako-fotografovat-svadbu-tip-4

5. tip: Mladomanželia v aute

Ešte predtým, ako sa presuniete z kostola, či sobášnej siene do reštaurácie, urobte zopár záberov mladomanželov v aute. Zvoľte  si neobyčajnú perspektívu, napríklad uhol pohľadu malého dievčaťa.

ako-fotografovat-svadbu-tip-10

6. tip: Uvítanie hostí

Snímajte počas dňa aj príbuzných a priateľov. Počkajte, kým hostia prekonajú svoju plachosť pred fotoaparátom a uvoľnia sa. Malé žartíky môžu vykúzliť úsmevy na tvárach.

ako-fotografovat-svadbu-tip-5

7. tip: Krájanie torty

Jeden z najdôležitejších okamihov je určite aj krájanie torty.  Opäť skúste zachytiť svadobný pár a hostí z rôznych perspektív. Dôležité: obrúčka by mala byť na obrázku viditeľná.

ako-fotografovat-svadbu-tip-6

8. tip: Svadobčania pri stole

Meňte uhly záberov, aby pitie nápojov a jedenie koláčov nebolo na fotkách nudné. Nefotografujte len celú sálu, ale aj skupiny a jednotlivcov.

ako-fotografovat-svadbu-tip-7

9. tip: Novomanželský tanec

Posilnite pri svadobnom tanci dynamiku tým, že sa budete ľahko s tancujúcimi otáčať. Takto dostanete pohyb do obrázku, statív zabráni nadmerným výkyvom.

ako-fotografovat-svadbu-tip-8

10. tip: Hádzanie svadobnej kytice

Ak chcete docieliť veľkolepé zábery, pokúste sa do fotografie vniesť dynamiku tohto okamihu. Ak máte možnosť, poproste druhého fotografa, aby fotografoval dianie zozadu, zatiaľ čo vy robíte zábery spredu.

ako-fotografovat-svadbu-tip-9

 

Viac inšpirácií nájdete na www.fotolab.sk