Home Sviatok / sezóna Leto Čokoládovo malinová POKÉMON torta

Čokoládovo malinová POKÉMON torta

0
Čokoládovo malinová POKÉMON torta
Cokoladovo_malinova_Torta_pokemon_tit

Tento rok som našim oslávencom pripravila tortu s čoko pudingovým krémom a malinami. Téma oslavy bola jednoznačná. Výzdoba aj torta s motívom POKÉMON potešila všetkých účastníkov 🙂 Ak by mal niekto chuť na extra sladké, tu je recept:

cokoladovo_malinova_torta_familyzone

INGREDIENCIE

KORPUS:

6 ks vajce
200 g kryštálový cukor
150 g polohrubá múka
1 ČL prášok do pečiva
3 PL kakao

KRÉM:

750 ml mlieko
3 balíčky čokoládový puding
6 PL kryštálový cukor
250 g maslo

Na ozdobu s oblátkou:

100 g maslo
2 balíčky trubičiek 100 g
250 g maliny

Na ozdobu bez oblátky:

odobratý čoko krém
250 g maliny
Alebo si vyzdobte tortu podla vlastnej fantázie 🙂

POSTUP:

1. Vajcia rozdelíme na žĺtky a bielky. Z bielkov vyšľaháme tuhý sneh, pridáme doň kryštálový cukor a postupne po jednom aj žĺtky. Dobre vyšľaháme a pridáme aj múku s práškom do pečiva a kakao. Takto pripravené cesto vylejeme do vymastenej a vysypanej tortovej formy (priemer 22 cm) a pečieme asi 45 minút na 170 stupňov Celzia.

2. Z mlieka, pudingového prášku a 6 PL kryštálového cukru uvaríme hustý puding. Necháme vychladnúť. Zmäknuté maslo vyšľaháme a postupne k nemu pridávame vychladnutý puding. Šľaháme až kým nám vznikne hladký krém.

3. Vychladnutý korpus 2x vodorovne prerežeme. Na spodný plát nanesieme krém, priložíme stredným plátom, opäť nanesieme krém a prikryjeme posledným plátom.

4. Ak by ste chceli na vrch nalepiť oblátku ako ja, celú tortu potrieme tenkou vrstvou masla, vyšľahaného s cukrom. Na takto pripravený povrch môžeme prilepiť oblátku.

TIP:

Pokiaľ nechcete použiť na ozdobenie oblátku, môžete ešte vrchný korpus potrieť tenkou vrstvou pudingového krému a poukladať čerstvé maliny. Boky som vyzdobila trubičkami, ktoré som prilepila tiež vyšľahaným maslom. Samozrejme torta môže ostať aj bez trubičkovej výzdoby.

Dobrú chuť 🙂