Home Recepty Fitness recepty Kokosové pusinky bez výčitiek – recept

Kokosové pusinky bez výčitiek – recept

0
Kokosové pusinky bez výčitiek – recept

Ako ste si iste všimli, začala som sa vo svojich príspevkoch viac zameriavať na zdravý životný štýl a s tým súvisia aj zdravé recepty. Navyše stále dodržiavam tréningový program, ktorý zverejňujem v našom fitnes seriáli a tak sa snažím variť nielen zdravo a chutne ale pokiaľ je to možné aj nízko kaloricky, aby sa mi podarilo dosiahnuť svoj cieľ a teda do leta schudnúť 10 kg.

Zmena životného štýlu však nemusí nutne znamenať že sa my, čo máme mlsný jazýček, vzdáme aj nejakých tých sladších dobrôt. Preto som vyskúšala tieto kokosové pusinky bez cukru. Namiesto toho som použila 1 väčší zrelý banán. Všetko je to veľmi jednoduché.

Budeme potrebovať len 2 vaječné bielky, 80 g kokosu, 1 väčší zrelý banán

Postup: Bielky si vyšľaháme do tuhého snehu, pridáme rozmixovaný banán a na záver kokos. Dobre ale zľahka premiešame. Polievkovou lyžicou naberieme menšiu kôpku a vytvarujeme do guličky alebo do hrubšej placky (ako cookies). Ja som ich robila dosť narýchlo tak som nechala guličky. Na každú som ešte dala navrch 1 sušenú brusnicu (nemusí byť). Ukladáme na plech na papier na pečenie a pečieme vo vyhriatej rúre na cca 170 stupňov asi 15-20 minút (radšej priebežne kontrolujte, každá rúra pečie inak). Vyberáme keď sú do zlatista upečené. Nečakajte, že budú tieto pusinky chutiť ako tie originálne s cukrom, chuť aj konzistencia je samozrejme trochu iná, ale pusinky chutili aj mne aj deťom. Vyskúšajte a uvidíte, či zachutia aj vám. Výborné sú hlavne v tom, že zaženú chuť na sladké a keď nezbodnete naraz celý plech, tak je to maškrtenie bez výčitiek 🙂