Home Kategórie Recepty Koláč s mrveničkou – recept na šťavnatý ovocný koláč s mrveničkou

Koláč s mrveničkou – recept na šťavnatý ovocný koláč s mrveničkou

0
Koláč s mrveničkou – recept na šťavnatý ovocný koláč s mrveničkou
recept na kolac s mrvenickou

Minulý týždeň mali v akcii tvaroh, tak som ho kúpila viac ako som potrebovala 🙂 Bolo potrebné ho nejako minúť. Našťastie som ešte mala v mrazničke mrazené ovocie a tak som mohla urobiť tento jednoduchý šťavnatý ovocný koláčik. Prikladám recept.

Na koláč s mrveničkou budete potrebovať.

CESTO:
4 vajíčka, 100 g margarínu, 150 g práškového cukru, 300 g hladkej múky, 100 ml mlieka, 1 balíček kypriaceho prášku, 1-2 balenia tvarohu (podľa chuti), ovocie podľa chuti

MRVENIČKA:
4 lyžice (100g) masla, 100 g práškového cukru, 100 g polohrubej múky

RECEPT:
Maslo necháme zmäknúť a vyšľaháme ho s cukrom, pridáme vajíčka, vlažné mlieko, múku s kypriacim práškom a premiešame. Cesto vylejeme na plech na ktorom máme papier na pečenie ( ak ho nemáte tak treba plech vymastiť a vysypať múkou). Keďže je cesto riedke, tvaroh navrstvíme tak, že lyžičkou robíme kôpky po celej ploche cesta podľa toho, koľko tvarohu chceme dať. Nakoniec cesto pokryjeme ľubovoľným ovocím…..ja som použila mrazenú zmes drobného ovocia.

Pripravíme si mrveničku. Zmäknuté maslo vymiešame s cukrom a múkou a pomrvíme ňou koláč. Ak máme cesto tuhšie, nastrúhame ho na strúhadle. Mrveničku rozvrstvíme na cesto a pečieme pri 170 stupňoch 25 minút.

 

Dobrú chuť 🙂