Home Články Filmové recenzie Rio 2 – prvý náhľad

Rio 2 – prvý náhľad

0
Rio 2 – prvý náhľad

Do kín prichádza ďalšia skvelá rozprávka. Určite si pamätáte na rozprávku Rio (2011). Ako by aj nie, bola vynikajúca a papagája Blu si obľúbili hádam všetky deti. Po troch rokoch prichádza druhé pokračovanie. Tentokrát sa presunie ťažisko príbehu do džungle, takže výprava a animácia bude určite nádherná. Naviac z trailerov to vyzerá tak, že si tvorcovia dali záležať na priestorovom spracovaní. Preto ak sú vaše deti dostatočne veľké na to, aby si vychutnali 3D, určite si nenechajte túto rozprávku ujsť aj v treťom rozmere.

Slovenská premiéra: 10. 4. 2014 (Štvrtok)

Obsah:

Vzácne modré papagáje Blu, Perla a ich tri deti sa ocitnú v džungli po tom, čo sa odvážia opustiť svoje kúzelné mesto Rio a odletieť do divokej Amazónie. Po príchode Perla nájde svoju stratenú rodinu, no Blu sa v krajine, ktorú nepozná, necíti najlepšie. Naviac to vyzerá tak, že ich Amazónsky úkryt je v ohrození a pomstychtivý kakadu Nigel sa vrátil po svoju pomstu.

Žáner:Animovaný / Dobrodružný / Komédia / Rodinný
Krajina pôvodu: USA, 2014, 101 min

Réžia: Carlos Saldanha
Scenár: Don Rhymer, Carlos Saldanha, Carlos Saldanha
Kamera: Renato Falcão
Hudba: John Powell
Hrajú: Jesse Eisenberg, Anne Hathaway, Jamie Foxx, Leslie Mann, Rodrigo Santoro, Jake T. Austin, George Lopez, Will I Am, Jemaine Clement, John Leguizamo, Kristin Chenoweth, Andy Garcia, Amandla Stenberg, Rita Moreno, Tracy Morgan, Pierce Gagnon