Home Kategórie Články 10 dôvodov prečo je skvelé mať sestru

10 dôvodov prečo je skvelé mať sestru

1
10 dôvodov prečo je skvelé mať sestru

Keď som bola malá, žiarlila som na svoju mladšiu sestru pretože som chcela mať mamu aj otca len pre seba. Naši sa snažili byť spravodliví, ale ak ste ten starší zo súrodencov, určite to poznáte. Mladší vás provokuje, robí zle, nedá si povedať a keď si to s ním vybavíte ručne stručne, nakoniec si to aj tak zliznete len vy, pretože ste ten starší a máte mať rozum. V detstve možno boli chvíle, kedy som si priala, aby som sestru nemala. Ale teraz by som ju nevymenila za nič na svete! Je mojím druhým „JA“ a hoci nie sme dvojčatá, niekedy mám pocit, akoby sme boli. Časom som pochopila, aké je to skvelé mať sestru. Bola pri mojich vzostupoch aj pádoch, stála pri mne v dobrom aj zlom a život bez nej si jednoducho neviem predstaviť. Toto je len zopár dôvodov, prečo je skvelé mať sestru a ak máte rovnako ako ja tú najlepšiu sestru pod slnkom, určite so mnou budete súhlasiť že:

1)      Lepšiu bútľavú vŕbu nikde nenájdeš a môžeš jej povedať aj to, čo by si nikdy nepovedala mame

2)      Pozná ťa ako svoje boty, takže vie vycítiť v akej si nálade a povie ti presne to, čo potrebuješ počuť

3)      Vždy sa opýta, aký darček si praješ k narodeninám a ak aj nie, tak sa na 99% trafí

4)      Môžete si požičiavať veci takže ak nemáš čo na seba, sestra ťa zachráni

5)      Povie ti vždy pravdu do očí aj keď sa opýtaš, či ti nenarástol zadok

6)      V detstve s ňou môžeš skákať gumu, vyrábať domčeky pre bábiky, hrať spoločenské hry a keď náhodou niečo pokazíš, vždy to môžeš zvaliť na ňu 😉

7)      Aj keď ste sa ako malé hádali a bili, príde čas kedy sa stane tvojou najlepšou kamarátkou

8)      Sestra ťa nikdy nepodrazí a vždy ti bude kryť chrbát

9)      Keď raz budeš mať deti, bude ich milovať ako svoje

10)   Je tu pre teba keď ju potrebuješ a nikdy ťa nepustí k vode

Ivi, ďakujem že SI!

sestry
A tu sme spolu 🙂
Previous article Tréning – Fitnessblender + brucho
Next article Domáce tortilly – recept
Volám sa Mirka, som mamina dvoch detičiek a som spoluzakladateľka familyzone.sk. Okrem písania článkov a príspevkov pre fanúšikov našich stránok, rada vyrábam rôzne handmade vecičky ako magnetky, hračky a počas týchto chladných večerov sa venujem najmä háčkovaniu. Tvorenie sa stalo súčasťou môjho života a som šťastná keď vidím, ako mi pod rukami rastie ďalší nový kúsok :)

1 COMMENT

  1. Sestrička moja, dojala si ma. Nemam slov, lebo si to najpodstatnejsie napisala za mna :o) Snad len tolko, ze aj ked si spominam na nase skriepky v detstve, pamatam si viac na to ako sme drzali bok po boku, v tazkych chvylach sme sa vedeli najviac povzbudit a krasne chvyle si viac uzit spolocne. Okrem toho som nikdy na teba nevedela dopustit aj ked si ma ako velkacka brala ako otravnu malu sestru. Pamatas ako som sa za teba nie jeden krat skoro pobila? :oD Tiez si neviem predstavit zivot bez teba :ox.