Home Kategórie Články Dieťa v znamení Baran (21.3. – 20.4.)

Dieťa v znamení Baran (21.3. – 20.4.)

0
Dieťa v znamení Baran (21.3. – 20.4.)

Pripravte sa na to, že deti v znamení Barana majú jednoducho svoju hlavu. Už v dojčenskom veku vám dajú náležite najavo, že jedlo, ktoré im nechutí, do nich skrátka nedostanete. Pravdepodobne začnú chodiť, aj rozprávať skôr, ako iné deti. Keďže tvrdohlavosť je jedným z ich hlavných znakov, disciplína by mala byť nastolená už od útleho veku. Treba im dať však dostatočný priestor a slobodu na pohyb, pretože prílišné obmedzovanie brzdí ich prirodzený vývoj a neskôr by mohli mať problém sociálne sa prispôsobiť okoliu.

Tieto deti sú obvykle veľmi živé a hlučné, a z toho dôvodu môžu byť niekedy pre rodičov a učiteľov ťažko zvládnuteľné. Kvôli svojej impulzívnosti sú náchylnejšie na úrazy ako iné deti, pričom najrizikovejšia časť tela býva hlava. V kolektíve sa prejavujú ako vodcovské tipy a trvajú na svojom za každú cenu. Keďže príliš nerešpektujú autority, je dobré mať v rodine už od začiatku nastavené pevné pravidlá. Len tak sa naučia malí barani poslušnosti.

Deti v znamení barana majú tendenciu už od raného veku zanedbávať školské povinnosti. Ak by ste ich chceli motivovať tým, že im budete dávať za vzor snaživejšieho súrodenca alebo kamaráta, nerobte to! Len ťažko by ste ich tým ohromili a zahanbení barani sa určite do učenia nepustia. Kvôli zlému prospechu ich neponižujte a namiesto toho ich ubezpečte o svojej láske. Nenápadná zmienka o tom, že ich ľúbite, aj keď možno nie sú takí bystrí, ako ich spolužiaci, môže byť práve impulzom k tomu, aby vám dokázali opak. Vaša láskavá podpora a ich chuť víťaziť ich povedú k tomu, aby oprášili školské učebnice.

Malí barani majú veľmi živú predstavivosť. Avšak rovnako ako dokážu byť zasnení a sentimentálni, dokážu byť aj praktickí. Spája sa v nich niekoľko protichodných vlastností. Vedia byť naivní, no rovnako tak prezieraví; jemní a nežní, no rovnako tak tvrdí a nástojčiví. Veľkoryso sa vedia podeliť o svoje veci s inými ľuďmi. Ich štedrosť však skončí vo chvíli, keď zraníte ich city, alebo im zabránite robiť niečo, čo chceli. Majte na pamäti, že hoci majú tvrdú škrupinu, ich srdce je veľmi zraniteľné a svoju obavu z toho, že nebudú milovaní, ukrývajú hlboko vo vnútri. Dajte im dostatok lásky a vyrastú z nich udatní rytieri a šľachetné princezné, a v dospelosti budú nositeľmi samých cností znamenia Baran.

 

Zdroj: http://sunsignsbylindagoodman.blogspot.sk/2009/09/aries-ram-march-21st-through-april-20th.html, www.moneo.sk
Fotka: www.pixabay.com

 

Previous article Jablkovo-banánový koktail so škoricou
Next article Mimoni z plastových obalov od Kinder vajíčka
Volám sa Mirka, som mamina dvoch detičiek a som spoluzakladateľka familyzone.sk. Okrem písania článkov a príspevkov pre fanúšikov našich stránok, rada vyrábam rôzne handmade vecičky ako magnetky, hračky a počas týchto chladných večerov sa venujem najmä háčkovaniu. Tvorenie sa stalo súčasťou môjho života a som šťastná keď vidím, ako mi pod rukami rastie ďalší nový kúsok :)