Home Rady a návody Dekorácie Mimoni z plastových obalov od Kinder vajíčka

Mimoni z plastových obalov od Kinder vajíčka

0
Mimoni z plastových obalov od Kinder vajíčka
Mimoni

Malí, neskutočne milí a vtipní Mimoni z animovaného filmu „Ja, zloduch“, sa nám opäť predstavia už 25. júna 2015 vo svojom vlastnom filme s názvom Mimoni. Títo žltí sympaťáci si získali srdcia mnohých detí……….aj tých našich. A tak som im dvoch týchto fešákov vyrobila na hranie, z plastových obalov od Kinder vajíčok. Ak chcete vedieť, ako na to, čítajte ďalej ;o)

čo budeme potrebovaťČo budeme potrebovať:

– plastový obal od Kinder vajíčka

– obal od tabletiek

– 1 bielu vreckovku alebo papierovú kuchynskú utierku

– lepidlo typu Duvilax

– nožnice

– modrú farbu (akrylovú)

– štetec

– kúsok plastelíny (ja som použila bielu a čiernu a vytvorila som šedú)

– čiernu a žltú fixku

– kúsok bieleho papiera

– môžeme použiť trochu pletacej priadze na vlasy (nemusí byť)

Postup:

miňon1Ako prvé som si oddelila vrstvy servítky (papierovej kuchynskej utierky), natrhala som ich na malé kúsky a postupne som ich pomocou štetca a lepidla (Duvilax), nalepila na spodnú, menšiu časť plastového Kinder vajíčka. Lepidlo som nechala zaschnúť, namaľovala modrou farbou a opäť nechala zaschnúť. Tento proces som zvolila z toho dôvodu, aby farba lepšie chytila, ale možno by stačilo pri nanášaní priamo na plast jednoducho naniesť viac vrstiev farby. Pri lepení servítok mi asistovala aj Melánia (6 r.), takže je servítkový povrch trochu pokrčený. Ale to nevadí…….naši Mimoni si skrátka zabudli vyžehliť nohavice ;o)

Teraz prejdime k výrobe očí. Najskôr si z bieleho papiera vystrihneme 4 kruhy, dva menšie a dva väčšie. Tie menšie namaľujeme čiernou fixkou a nalepíme na väčšie, ktoré ostanú biele. Oči (alebo oko, podľa toho či chceme mať jednookého alebo dvoj-okého Mimoňa) nalepíme na požadované miesto.

Z obalu od tabletiek si vystrihneme dve samostatné komôrky, v ktorých bola predtým tabletka. Rukou si premiešame kúsok bielej a čiernej plastelíny, kým nám nevznikne šedá. Vytvarujeme tenký slíž. Po obvode komôrky na tabletku nanesieme trocha lepidla. Následne prilepíme slíž z plastelíny, ktorý vytvarujeme tak, aby pripomínal rám okuliarov. Zo spodnej strany opäť nanesieme po obvode trochu lepidla a nalepíme na miesta, kam sme si predtým nalepili papierové oči. Pridržíme a necháme zaschnúť.

Následne čiernou centrofixkou dokreslíme ústa a gumičku od okuliarov. Z papiera si vystrihneme ruky a nohy. Ruky nafarbíme na koncoch čiernou fixkou, zvyšok žltou a prilepíme ich k plastovému telu. Nohy je dobré vyrobiť z dvoch vrstiev papiera, alebo z výkresu, aby nám Mimoni lepšie stáli. Vystrihneme, vyfarbímimoň2me celé čiernou fixkou a nalepíme na spodok plastových Kinder vajíčok. Mimoň bez vlasov je hotový.

Ak by sme chceli Mimoňa s vlasmi, je dobré si hneď na začiatku urobiť dierku do vrchnej, väčšej časti plastového Kinder vajíčka. Tadiaľ prestrčíme kúsky priadze a z vnútornej strany urobíme uzol, aby sa nám vlasy nevyvliekli. Ja som vlasy trošku uhladila pomocou malého množstva laku na vlasy. Hotovo :o)

Ak by ste uvítali foto návod, dajte mi prosím vedieť v komentároch a ja vám to dodatočne nafotím.

Previous article Dieťa v znamení Baran (21.3. – 20.4.)
Next article Obrázok zo zvyškov priadze
Volám sa Mirka, som mamina dvoch detičiek a som spoluzakladateľka familyzone.sk. Okrem písania článkov a príspevkov pre fanúšikov našich stránok, rada vyrábam rôzne handmade vecičky ako magnetky, hračky a počas týchto chladných večerov sa venujem najmä háčkovaniu. Tvorenie sa stalo súčasťou môjho života a som šťastná keď vidím, ako mi pod rukami rastie ďalší nový kúsok :)