Home Kategórie Recepty Prvá narodeninová torta – postup

Prvá narodeninová torta – postup

3
Prvá narodeninová torta – postup

Pred mesiacom oslávil náš druhý synček Samko prvé narodeniny. Keďže veľmi rád papá a najradšej sa kŕmi sám, spravila som mu jeho malú, súkromnú tortičku. Použila som recept na klasickú piškótovú tortu s pár obmenami, aby si ju mohol drobček vychutnať bez akýchkoľvek zákazov. Chcela som ju ozvláštniť aj tvarovo, tak som z nej spravila ovečku. Tu je postup.

Ingrediencie na misku s priemerom 16 cm:

1 bal. piškót
1 väčší banán
jahody, alebo iné mäkké ovocie
2 biele smotanové jogurty,

Postup:

Misku som vyložila potravinárskou fóliou, aby sme mohli tortičku po stuhnutí vyklopiť, čím som dosiahla tvar polgule. Piškóty som naukladala plochou stranou hore rovnomerne vedľa seba po stenách celej misky (chce to trošku trpezlivosti aby piškóty držali, kým sa nezalejú krémom). Pokvapkala som ich šťavou z pripraveného ovocia a rovnomerne naukladala jahody. Jogurt som dôkladne zmiešala s roztlačeným banánom na jemno a polovicu som natrela na pripravené piškóty. Na to som opäť poukladala piškóty, poliala šťavou, poukladala ovocie a potrela zvyšným krémom. Aby som spevnila spodok, poslednú vrstvu som vyložila piškótami plochou stranou nahor.

Po stuhnutí (cca 3 hodiny) som tortičku vyklopila pomocou fólie z misky na podložku. Ja som si vyrobila podložku z kartónu a dala som si vytlačiť na papier vzor lúky, pričom som podložku zabalila do priesvitnej fólie. Potom som si vyrobila z bielej a mliečnej čokolády nožičky s hlavičkou, ktoré sa dali ľahko odstrániť predtým,  ako sa do nej Samko pustil. Nožičky som zapichla do torty, hlavičku som oprela o telo a ovečka bola hotová.

Torta_ovecka-recept

Samko sa potešil, keď sme pred neho postavili jeho vlastnú tortičku, do ktorej mohol zasahovať aj ručičkami aj lyžičkou úplne sám 🙂

Samozrejme som nezabudla ani na hostí, pre ktorých som pripravila zvlášť veľkú tortu 🙂

Ivi