Home Kategórie Kam na výlet KAM NA VÝLET – Jazero Počúvadlo

KAM NA VÝLET – Jazero Počúvadlo

1
KAM NA VÝLET – Jazero Počúvadlo

Na Slovensku máme veľa pekných miest, ktoré stoja za to, aby sme ich navštívili. Medzi takéto miesta patrí určite aj Počúvadlianske jazero. Nachádza sa v chránenej krajinnej oblasti Štiavnické vrchy a okrem kúpania v jazere sú tu aj ďalšie možnosti využitia voľného času. Nájdete tu napríklad lesopark s dvoma vyznačenými turistickými trasami s peknými vyhliadkami na okolitú prírodu. Súčasťou lesoparku je aj zvernica pri Hoteli Topky. Môžete tam vidieť napríklad poníky, prasiatka, kozy, ovce, zajačiky a iné.

hotel_topky
Hotel Topky

Ak by ste chceli na tomto krásnom mieste stráviť viac dní, je tu viacero možností ubytovania. Hneď z hlavnej príjazdovej cesty uvidíte Penzión pri Jazere, ktorého súčasťou je aj reštaurácia s vonkajším posedením a malým ihriskom pre deti a na druhej strane jazera stojí Hotel Topky. V okolí sú aj ďalšie ubytovacie zariadenia, takže výber záleží len na vašom vkuse a rozpočte.

Parkovanie pri jazere je možné na platenom parkovisku za poplatok 1 euro na deň. Ak obľubujete turistiku, z parkoviska vedie lesná cestička až na najvyšší kopec Štiavnických vrchov – Sitno, (1009 m.n.m.). Smerom od hlavnej príjazdovej cesty nájdete pri jazere aj malé potraviny a bufety, kde ponúkajú aj obľúbené Langoše. Na jazere funguje aj prenájom vodných bicyklov.

Ak by ste chceli spoznať aj blízke okolie, neďaleko sa nachádza mesto Banská Štiavnica, kde môžete okrem spoznávania jeho krás navštíviť napríklad Banské múzeum v prírode.

A ešte jedna pikoška na záver………naposledy keď sme sa boli kúpať na Počúvadle sme mali tú česť pozdraviť pána Milana Lasicu s manželkou Magdou Vášáryovou, ktorí sa tam tiež prišli kúpať spolu s vnučkou. Boli veľmi milí. Škoda že nás nenapadlo poprosiť ich o spoločnú fotku…

Viac informácií o tomto čarovnom mieste sa dozviete aj na http://jazeropocuvadlo.sk/

zvernica
zvernica
Vysunutá terasa Hotela Topky
Vysunutá terasa Hotela Topky
Previous article Útek z planéty Zem (recenzia pre rodičov)
Next article Prvá narodeninová torta – postup
Volám sa Mirka, som mamina dvoch detičiek a som spoluzakladateľka familyzone.sk. Okrem písania článkov a príspevkov pre fanúšikov našich stránok, rada vyrábam rôzne handmade vecičky ako magnetky, hračky a počas týchto chladných večerov sa venujem najmä háčkovaniu. Tvorenie sa stalo súčasťou môjho života a som šťastná keď vidím, ako mi pod rukami rastie ďalší nový kúsok :)