zabavacka

Nedávno som sa dostala na narodeninovú oslavu, kde vystupovala veselá žienka prezlečená za šašinku. Celú hodinu upútala deti od 3 do 7 rokov a my dospelí sme mali čas pre seba vediac, že deti majú dobrú zábavu. Po výstúpení som sa so šašinkou Sašinkou alias zabávačkou Jarmilou z Bratislavy porozprávala a nakoniec sme sa dohodli, že vám prinesiem rozhovor s ňou aj sem na stránky Familyzone.sk. Páči sa:

Ako si sa dostala k zabávaniu detí?

5. februára 2020 si susedkina dcérka Adelka priala na svoju narodeninovú party zabávačku šašinku a ja som hneď vedela, že to je úloha ako stvorená pre mňa. Zbožňujem deti, herectvo, akciu, tanec, zábavu a tak aj moje prvé vystúpenie malo úspech. Odvtedy som mala vyše 50 vystúpení, program i rekvizity som zdokonalila, vytvorila som alternatívny program a plánujem sa zabávaniu detí venovať aj naďalej.

Čo vlastne ponúkaš ako zabávačka detí?

Ponúkam interaktívny program, teda taký, do ktorého deti vo veľkej miere zapájam. Na sebe mám kostým šašinky aj s parochňou, čo už samo osebe je pre deti zábavné. Postavila som si dramaturgicky premyslený dynamický program. Aktivity sa často menia, takže to deti zaujme. Sama mám dve deti a táto skúsenosť mi samozrejme pomohla rozumieť deťom a ich potrebám lepšie. Ďalší môj kostým ktorý ponúkam, je princezná Elza a program je rovnako dynamický, ale sčasti zameraný na rozprávku Ľadové kráľovstvo.

V čom je tvoje vystúpenie iné?

Iné od bežných vystúpení je najmä tým, že deti robia väčšinu aktivít so mnou, pretože si myslím, že ich to baví viac ako len sedieť a hodinu pozerať na niečo, čo som si ja nacvičila a teraz im predvádzam. Takisto je moje vystúpenie založené na rešpekte k deťom – vnímam ich, počúvam, čo mi hovoria a reagujem na to. Ďalej dbám na to, aby bol môj program nesúťažný, čiže buď robíme aktivitu všetci, alebo len ja. Takto nikto nezostane sklamaný. A myslím, že moje vystúpenie je iné aj tým, že som sama žena zabávačka. Väčšinou vystupujú samotní muži, prípadne ženy vo dvojici.

Čo ťa na tejto práci najviac baví a napĺňa?

Táto práca, ak to mám vôbec tak nazvať, ma naozaj veľmi baví a napĺňa a to z viacerých dôvodov. V prvom rade je to radosť a reakcie detí, ich interakcia so mnou. Ďalej mám rada divadelnú improvizáciu, kreativitu pri vymýšľaní programu, baví ma aj marketing, čiže reklama, aby som mala ďalšie termíny, komunikácia s klientami a v neposlednom rade aj samotné cestovanie a spoznávanie okolia Bratislavy – také moje malé služobné cesty.

Pri akých zaujímavých príležitostiach si vystupovala?

Väčšinou sú vystúpenia v škôlkach alebo na narodeninových oslavách, ale viackrát som bola už aj na gazdovstve, nedávno na námestí na Majálese, v kaviarni, či pre deti kamarátov na oslave aj v ich škôlke. Každé miesto má svoje čaro a snažím sa prispoôsobiť atmosféru vystúpenia veku detí i príležitosti. 

Ako reaguje tvoja rodina, či priatelia na túto nezvyčajnú prácu?

Manžel ma od začiatku veľmi podporuje a aj synovia. Už viackrát videli verejné vystúpenie a robili mi aj fotografie na promovanie. Aj priatelia sa prídu pozrieť, odfotia sa a pobavia. Je to milé.

Čomu sa ešte venuješ okrem zabávania detí?

V prvom rade mojim deťom, manželovi, domácnosti a popritom ešte stíham hrať v slovenských seriáloch, niekedy aj textovú úlohu, niekedy len komparz a tiež chodím do nášho ochotníckeho divadla Moment na nácviky. Herectvo – to je moje už od detstva 🙂

Ďakujem za rozhovor. Ak by ste sa o zabávačke Jarmile chceli dozvedieť viac, kliknite si jednoducho na www.zabavacka.sk.