Home Kategórie Recepty Slané syrové slimáčiky – RECEPT

Slané syrové slimáčiky – RECEPT

1
Slané syrové slimáčiky – RECEPT

Blíži sa nám víkend a tak som zase trošku vypekala…………tentokrát slané :o)

Možno tieto syrové slimáčiky poznáte. Ja mám recept už dlho od mojej maminy, ktorá ho našla v nejakom časopise a všetkým nám chutia. Ak ho náhodou ešte nemáte tak sa oň s vami dnes rada podelím ;o)

Čo budeme potrebovať:

300 g hrubej múky, 200 g hladkej múky (ja ako zástanca špaldovej múky som tentokrát dala 500 g špaldovej múky), 250 g margarínu (ale keďže ja už margarín nepoužívam, dávam maslo), 2KL soli, 100 g strúhaného syra, 1 kocka droždia + trošku cukru a mlieka na kvások, 1 vajce na potretie

Postup:

Najskôr si urobíme kvások, potom všetko spolu zmiešame a vypracujeme hladké cesto. Cesto vytvarujeme do valca a nakrájame na 6 približne rovnakých častí. Každú časť rozvaľkáme do kruhu a rozrežeme ako pizzu na malé trojuholníčky (16 ks). Môžeme potrieť nejakou plnkou (ja som teraz robila bryndzové) a zrolujeme od širšej časti až k najužšej do slimáčika. Dáme na plech, ktorý sme si vyložili papierom na pečenie, potrieme vajíčkom a posypeme napríklad sezamom alebo na jemno postrúhaným syrom. Pečieme pri teplote cca 180 stupňov asi 15 – 20 minút do zlatista. Dobrú chuť :o)

Previous article Zdravé domáce keksíky – RECEPT
Next article Morčacie prsia na pomarančoch
Volám sa Mirka, som mamina dvoch detičiek a som spoluzakladateľka familyzone.sk. Okrem písania článkov a príspevkov pre fanúšikov našich stránok, rada vyrábam rôzne handmade vecičky ako magnetky, hračky a počas týchto chladných večerov sa venujem najmä háčkovaniu. Tvorenie sa stalo súčasťou môjho života a som šťastná keď vidím, ako mi pod rukami rastie ďalší nový kúsok :)

1 COMMENT