Home Recepty Fitness recepty Zdravé domáce keksíky – RECEPT

Zdravé domáce keksíky – RECEPT

8
Zdravé domáce keksíky – RECEPT

Ako som už viackrát spomínala, naše deti (a priznám sa že aj ja), máme radi sladké. Voči kupovaným sladkostiam mám však už dlhšiu dobu výhrady a hoci sa im nedá úplne vyhnúť, snažím sa ich čo najviac nahrádzať domácimi sladkými, ale zdravšími pochúťkami. Jednou z nich sú aj tieto keksíky. Nedávno sme si kúpili v Tescu milé zvieratkové vykrajovače, vďaka ktorým sme mali keksíky v peknom detskom dizajne. Jednou z výhod domácich keksíkov a koláčikov je, že môžete deti zapojiť do procesu pečenia, takže zabijete jednou ranou dve muchy………..deti sa zabavia a potom si pochutia na tom, čo si sami napiekli :o)

Čo budeme potrebovať:

160 g špaldovej múky, 100 g hladkej múky (takto je to v originálnom recepte, ale ja som dala 260 g špaldovej a bielu múku som úplne vynechala), 2 vajcia, 140 g masla, 100 g sušených jabĺk (ja som nemala, tak som dala hrozienka), med podľa chuti

Postup:

Všetko spolu zmiešame, vypracujeme pevnejšie cesto a dáme ho na pol hodinu do chladničky. Potom cesto vyberieme, rozvaľkáme ho na pomúčenej doske a vykrajujeme rôzne tvary. Pečieme v rozohriatej rúre na 200 °C asi 15 minút. Dobrú chuť :o)

TIP: Ak by ste ich chceli mať predsa len sladšie, môžete si dať medzi dva keksíky džem a zlepiť ich na štýl lineckého pečiva. Aj napriek tomu sú keksíky rozhodne zdravšie, ako mnohé kupované sladkosti ;o)

malý pomocník
môj malý pomocník 🙂
Previous article Tréning – 10 minútová ranná HIIT rýchlovka
Next article Slané syrové slimáčiky – RECEPT
Volám sa Mirka, som mamina dvoch detičiek a som spoluzakladateľka familyzone.sk. Okrem písania článkov a príspevkov pre fanúšikov našich stránok, rada vyrábam rôzne handmade vecičky ako magnetky, hračky a počas týchto chladných večerov sa venujem najmä háčkovaniu. Tvorenie sa stalo súčasťou môjho života a som šťastná keď vidím, ako mi pod rukami rastie ďalší nový kúsok :)

8 COMMENTS