Home Kategórie Kam na výlet KAM NA VÝLET – Ekopark Čierna voda

KAM NA VÝLET – Ekopark Čierna voda

0
KAM NA VÝLET – Ekopark Čierna voda
TIP NA VÝLET – Ekopark Čierna voda

TIP NA VÝLET – Ekopark Čierna voda

Nedávno som hľadala nejaké informácie na internete a úplnou náhodou som našla to, čo som vlastne ani nehľadala, ale na prvý pohľad ma to okúzlilo. Povedala som si, že sa tam musíme ísť s deťmi pozrieť. A tak hneď nasledujúcu slnečnú nedeľu sme sa spolu s rodinkou vybrali na toto čarovné miesto neďaleko Bratislavy, o ktorom som doteraz ani len netušila.

Tip na výlet s deťmi - čierna voda

Tip na výlet s deťmi - čierna voda 02

Tip na výlet s deťmi - čierna voda 03

Cesta trvala asi 40 minút a našli sme to aj bez navigácie. Pokyny na stránke sú celkom nápomocné a ak sa pozeráte pozorne, tabuľu s označením odbočky určite neminiete. Zaparkovať nebol problém. Keďže na pekne upravenom parkovisku bolo áut tak akurát, jedno miestečko sa bez problémov našlo aj pre nás. Hneď ako sme vystúpili z auta nás privítala voliéra s pestrofarebným exotickým vtáctvom a pri bufete omámila vôňa pečených rýb. Odtiaľ sme sa najskôr vybrali “omrknúť“ okolie. Deti na chvíľu poctili svojou návštevou detský kútik s veľkým hojdacím koníkom, hojdačkami a pieskoviskom a ďalej sme už kráčali po krásnom zelenom trávnatom koberci kde boli futbalové bránky a ďalej aj volejbalová sieť. Po pravej aj ľavej strane pri vode sú krásne piknikové miesta s lavičkami, ohniskom, ako stvorené na relax, rybačku či opekačku. Neskôr sme sa vybrali obzrieť si aj miestny zverinec. Hneď na cestičke nás privítali voľne pobehujúce husi a v prvej ohrade veselo poskakovali a kvíkali malé prasiatka. Za ďalším plotom behal srnček, ďalšie húsky a muflóny. No a v poslednom výbehu nás čakal majestátny jeleň a aby tam nebol sám, spoločnosť mu robila jeho družka laň 🙂 Popritom všetkom tam uvidíte ešte napríklad bažanty, moriaky, kačice a zajačiky, ktoré sú ale zavreté v králikárni.

Tip na výlet s deťmi - čierna voda 04

Tip na výlet s deťmi - čierna voda 05

Tip na výlet s deťmi - čierna voda 05 bio farma čierna voda

Toto miesto je skrátka ako stvorené pre všetkých milovníkov prírody. Na svoje si tu prídu deti aj dospelí, mladé páriky hľadajúce romantiku aj seniori, ktorí túžia skôr po oddychu.
Viac informácií sa dozviete priamo na stránkach www.ekoparkciernavoda.sk
Fotky v ich galérii sú zrejme už staršie a tak pripájame aj našu aktuálnu fotogalériu.
Ak sa rozhodnete toto miesto navštíviť, určite neoľutujete 🙂