Konečne sa deti dočkali dlho očakávaného výletu do Familyparku v Rakúsku. Je vzdialený len 60 km od Bratislavy, niekoľko kilometrov od Neziderského jazera. Vybrali sme sa tam v deň narodenín nášho mladšieho synčeka Samka, aby sme tak využili vstup pre oslávencov zdarma.

Je tam veľa možností na zábavu pre celú rodinu. Ani neviete, ako vám ubehne celý deň.

Najskôr sa nám vstupné pre celú rodinu zdalo vysoké, ale po celom dni zábavy sme si uvedomili, že je to ešte celkom dobrá cena. Zaplatíte jedno vstupné a potom už nemusíte stáť niekde v rade pri každej atrakcii a zdržiavať sa kupovaním lístkov. Deti si môžu takto naplno užiť všetky atrakcie.

Boli sme pripravení na rušný deň, milo nás však prekvapil kľud ktorý tam bol. Ohodnotila by som to ako takú príjemnú prechádzku spojenú so zábavou. Možno sme len mali šťastie, keďže sme park navštívili v pondelok, prvý deň prázdnin.

Jediné, čo nám miestami narušilo pohodičku, boli figuríny zvieratiek a ľudí, ktoré za každým rohom nečakane začali rozprávať, alebo spievať. My by sme s tým nemali problém, ale Samko sa pri niektorých zľakol a bál sa prejsť okolo. Takže do strašidelného domu pre istotu nešiel s tatinom a bračekom Dominikom 🙂

Keď potom zbadali cukrovú vatu v neďalekom stánku, Samko aj zabudol, že sa niečoho zľakol 😀

Vláčikovou, traktorovou a zvieratkovou dráhou sme sa previezli okolo veselých spievajúcich zvieratiek, čo sme na žiadosť detí absolvovali viackrát 🙂 Oddýchnutí z jazdy sme sa potom vybláznili na veľkých šmykľavkách. Popri šmyklavkách sme prechádzali okolo kozičiek, ktoré si pobehovali a polihovali za plotom pod drevenými preliezkami. Vedľa v automate sa pre ne dalo kúpiť krmivo za 1,-EUR. To deti zabavilo na ďalšiu hodinu 🙂

Stále sme toho ešte mali veľa pred sebou, ale čas rýchlo bežal a deti sme nechceli naháňať, keď sa zo všetkého tak tešili. Preto keď sme sa dostali do hornej časti parku, bolo už skoro 18:00, čo je čas záverečnej. Bolo tam ešte veľa zaujímavých atrakcií, ale tie už neboli v rámci vstupného, takže nám nebolo tak ľúto, že sme ich nestihli.

Určite sa tam ešte niekedy vrátime, aby sme opäť zažili príjemný deň plný detskej radosti.

Ivi