Toto leto sme opäť zamierili k moru do Chorvátska.
Aby sme si tú dlhú cestu trošku spestrili, rozdelili sme si ju na dve časti.
Skoro na pol ceste do Chorvátska sme sa zastavili v Slovinsku, kde sme sa ubytovali v Mestečku Bled v blízkosti Bledského jazera a hradu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Len čo sme si zložili veci, išli sme autom cca 20 min. k rokline Vintgar, čo je v Slovinsku jedna z najnavštevovanejších atrakcií.

Boli sme tam druhý júlový týždeň v čase okolo 16:00, no milo nás prekvapilo skoro prázdne parkovisko. Vstupenku s čiarovým kódom si uložte niekde po ruke, pretože na konci trasy ju ešte budete potrebovať na prechod k bufetu a hlavnému vodopádu. Trasa je nenáročná, vhodná aj pre deti a dá sa zvládnuť do 2 hodín. Je to krásna a príjemná prechádzka.

Vstupné:
Dospelí: 10 € 
Deti 6-15 rokov: 3 € 
Deti do 6 rokov: 1 € 
Študenti, študenti: 6 €

Otváracie hodiny:
Apríl 8 až 18 hodín, 
jún 7:00 – 19:00 
Júl, august 7:00 – 20:00, 
8:00 – 18:00 
Október, 9. november – 16:00

Aj v čase horúčav tam odporúčam zobrať nejakú tú mikinu na zohriatie. Voda je ako ľad, tak z nej sála chladný vzduch a nám bolo hlavne pri finálnom vodopáde už dosť chladno. Aj preto sme naspäť už išli rýchlejším krokom 😊

Aspoň sme sa stihli ešte pred uložením na spánok poprechádzať po okolí Bledského jazera.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Priamo v meste a jeho blízkosti je široká ponuka rôznych turistických atrakcií. Napriek tomu tam vládla veľmi kľudná a tichá atmosféra, ktorú tam vytváralo aj mnoho tunajších rybárov chytajúcich ryby. Deti si ešte na večer stihli vyskúšať bobovú dráhu, ktorá viedla po lúke v blízkosti jazera a potom už šup sa vyspať na ďalší deň 😀

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na druhý deň ráno sme si vyšlapali schody vedúce k hradu, kde nás odradilo nie celkom prijatelné vstupné. Tak sa deti aspoň trošku prevetrali a potom sme už vyrazili priamou čiarou na zvyšnú cestu do Chorvátska.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V Slovinsku je naozaj krásne a je tam dosť čo vidieť, len si treba zobrať väčšie vreckové 😊