Toto leto sme chceli s deťmi vyskúšať niečo nové. Zobrali sme ich teda na trošku divokejšiu vodu, ako sú zvyknutí.

Náš splav sa začínal vo Vojke. Štartovali sme kúsok od vodného diela Gabčíkovo. Ako prvé sme dostali sudy na bezpečné uschovanie vecí na vode. Po krátkej inštruktáži našich milých sprievodcov sme dostali pádla, obliekli vesty a vyrazili sme objavovať krásy dunajských zákutí.

Na začiatku bola voda dosť široká a kľudnejšia. Ideálna na zoznámenie sa s pádlovaním. Čím ďalej sme šli, tým viac zaujímavých prekážok sme museli prekonať. Jedna z najzábavnejších bola železná rúra, pred ktorou sme si museli do člna ľahnúť. Inak by sme cez ňu neprešli. Občas sme sa museli vyhnúť spadnutým stromom, či odtlačiť sa od plytkého dna.

Z hustého porastu sme zrazu vyšli na väčšiu vodu, kde sme sa viezli už po prúde.  Ak budete dodržiavať inštrukcie, pravdepodobnosť pádu z člna je minimálna.

Na jednom úseku sme museli prekonať aj menší kaskadový vodopád. Následne sme si dali prestávku pri krásnom jazere, kde sme sa mohli okúpať a občerstviť sa. Keďže v ten deň nebolo až tak teplo, kúpali sa len tí otužilejší a voda bola prekvapivo teplejšia ako vzduch. Takže sa nám ani von nechcelo 😊. Potom sme sa opäť nalodili a pokračovali v dobrodružnej plavbe.

Kochali sme sa krásnou prírodou, keď sme prechádzali cez záhradu bielych lekien a sledovali vodné vtáctvo. Spoločnosť nám robili aj vážky.

Koniec splavu bol na mieste, odkiaľ sme vyrážali. Deti na záver splavu poskákali do vody a oslávili kúpaním šťastný návrat 😊.

Tento výlet trvá 4 hodiny a je vhodný aj pre deti od 6 rokov.

Našli sme ho na stránke: http://www.vodnetury.sk

Ak máte radi trošku adrenalínu a chcete sa zabaviť aj s deťmi, tento splav vrelo odporúčame.

Ivi