Home Recepty Fitness recepty Zdravá domáca zmrzlina bez výčitiek – recept

Zdravá domáca zmrzlina bez výčitiek – recept

2
Zdravá domáca zmrzlina bez výčitiek – recept

K letu neodmysliteľne patrí aj zmrzlina a ja ju jednoducho milujem. Ak by som si ju však dopriala v takom množstve, na aké mám bežne počas horúcich dní chuť, utrpela by tým aj moja peňaženka, aj moja váha ;o) A tak mi prišiel vhod tento recept na domácu zmrzlinu, ktorú si môžete dopriať bez výčitiek a potrebujete len jednu ingredienciu…

Čo budeme potrebovať:

Banány v akomkoľvek množstve

Ako na to:

Banány ošúpeme, nakrájame na kolieska, porozkladáme na misku a dáme zamraziť. Keď zmrznú, vyberieme ich, rozmixujeme a ešte na chvíľu dáme do mrazničky. Tradáá, hotovo. Banánová zmrzlina je na svete. A je naozaj výborná, čo dokazuje aj fakt, že ju neofrflali ani naše deti :o)

Zdravá-zmrzlina-bez-výčitiek2

TIP: Takúto zmrzlinu si môžete dotvoriť podľa vlastnej chuti. Banány môžete napríklad zmiešať s nastrúhanou horkou čokoládou a nasekanými mandľami. Takisto ich môžete zmiešať s trochou mlieka a vanilkového extraktu, čo jej dodá ešte zmrzlinovejší charakter. Alebo k banánom pridajte iné druhy ovocia. Fantázii sa medze nekladú. Postupne vyskúšam aj ďalšie zdravé a chutné kombinácie. Máte sa na čo tešiť ;o)

Previous article Rebarborový koláč s mrveničkou – recept
Next article KAM NA VÝLET – Kúpalisko Margita Ilona
Volám sa Mirka, som mamina dvoch detičiek a som spoluzakladateľka familyzone.sk. Okrem písania článkov a príspevkov pre fanúšikov našich stránok, rada vyrábam rôzne handmade vecičky ako magnetky, hračky a počas týchto chladných večerov sa venujem najmä háčkovaniu. Tvorenie sa stalo súčasťou môjho života a som šťastná keď vidím, ako mi pod rukami rastie ďalší nový kúsok :)

2 COMMENTS