Home Kategórie Kam na výlet KAM NA VÝLET – Kúpalisko Margita Ilona

KAM NA VÝLET – Kúpalisko Margita Ilona

2
KAM NA VÝLET – Kúpalisko Margita Ilona

Veľmi radi chodievame s deťmi na chalupu. Nachádza sa v Štiavnických vrchoch, okres Levice a boli sme tam aj minulý víkend. Keďže bolo teplo, rozhodli sme sa ísť osviežiť na kúpalisko Margita Ilona, ktoré je vzdialené 6 km od Levíc.

Je to rekreačné zariadenie, v ktorom sa okrem kúpaliska nachádzajú napríklad aj ihriská pre plážový volejbal, futbal, stolný tenis, ruské kolky a obrie šachy. Nájdete tu dve detské ihriská – jedno s hojdačkami je v blízkosti bazénov a druhé pri autokempingu. Obe ihriská sú už trochu retro a kovová šmykľavka sa na slnku dosť rozpáli, takže treba dávať pozor, aby nepopálila vaše dieťa. Deti sa tu môžu vyblázniť aj na niekoľkých „kolotočárskych“ atrakciách, ako sú napríklad skákací hrad, skákanie v popruhoch na trampolínach, retiazkový kolotoč a iné, ktoré ale nie sú zahrnuté v cene vstupného.

foto-kupalisko-margita-ilona

Pre náročnejších návštevníkov je k dispozícii športový areál pozostávajúci z tenisového kurtu s povrchom z umelej trávy, ihrísk na basketbal, minifutbal, volejbal a minigolf. V nepriaznivom počasí môžete využiť spoločenskú miestnosť priamo v kempingu s biliardom, stolným tenisom, šípkami, stolným futbalom a televízorom. K dispozícii je aj vonkajšie kryté ohnisko v kempingu. Priamo na mieste sa môžete ubytovať buď v autokempingu, alebo v 4- a 5- lôžkových chatkách a v 4- a 6- lôžkových bungalovoch s kompletným vybavením.

Hoci je to staršie kúpalisko, jeho výhodou je najmä to, že je obklopené zeleňou. Stromy zabezpečujú dostatok miest v tieni, takže útočisko pred slnkom nájdete, aj keď nebudú voľné slnečníky pri bazéne.  Nachádza sa tu 1 detský bazén s malou šmykľavkou a vodným hríbikom, 1 plavecký bazén, 1 stredne veľký bazén so šmykľavkou a volejbalovou sieťou a 1 rekreačný bazén s pozvoľným vstupom do vody, v ktorom nájdete aj vodný hríb a 10 m dlhý vodný sklz.  Kúsok od plaveckého bazénu sa môžete vyšantiť na 71 m dlhom tobogane.

foto-kupalisko-margita-ilona

Ak vás prepadne hlad, k dispozícii je hneď niekoľko bufetov. Nájdete tu typické kúpaliskové „špeciality“ ako je varená kukurica, klobáska, langoš, hamburger, zmrzlina, gofry a podobne. Ak máte chuť na niečo zdravšie, tak si jedlo zoberte radšej so sebou ;o)

Celkovo je toto rekreačné zariadenie veľmi príjemným miestom na oddych a na svoje si tu prídu malí, i veľkí.

OTVÁRACIA DOBA 9.00 – 19.00

Ceny vstupeniek na kúpalisko:

Cenník

Cenník-parkovné

 

 

 

2 COMMENTS