tip_na_vylet_kupalisko_matador

Po relatívne studenom týždni majú nastúpiť opäť tropické teploty. A vtedy je najlepšie relaxovať niekde pri vode. Bohužiaľ mnohí z nás musia aj tieto horúce dni tráviť v práci a ak si chceme v týždni užiť aspoň kúsok letnej atmosféry, neostáva nám nič iné, ako využiť rekreačné možnosti čo najbližšie v okolí. My väčšinou zakotvíme pri niektorom z jazier, ktoré nám Bratislava ponúka, ale občas si naše rozhorúčené telá schladíme aj na kúpalisku. Tentokrát vám prinášame naše malé postrehy z letného kúpaliska Matadorka.

Nachádza sa v mestskej časti Petržalka. Ak prídete autom, určite vás poteší dostatočne veľké bezplatné parkovisko. Celkovo je kúpalisko už staršieho dáta, takže po vstupe môžete nadobudnúť pocit, že ste sa vrátili v čase. Nájdete tu tri staršie bazény – 50 metrov dlhý plavecký, 25 metrový pre neplavcov a detský. V uplynulých rokoch tu zvykla byť veľmi studená voda, ale tentokrát sme boli príjemne prekvapení. Bola tak akurát na príjemné osvieženie.

K pozitívam tohto kúpaliska patrí určite fakt, že plavecký bazén slúži naozaj tým, ktorí si chcú zaplávať a nemusíte sa báť, že vám niekto skočí na hlavu, alebo hodí loptu do úsmevu.

tip_na_vylet_kupalisko_matadorVyšantiť sa môžete v strednom bazéne, do ktorého ústi tobogan. Púšťajú a vypínajú ho v pravidelných intervaloch, ale na rad sa dostane každý a tak sa vaše deti určite vyšmýkajú do sýtosti.

Tretí bazén s malou šmykľavkou je určený pre najmenšie deti. Tu zatiaľ trávime s našimi synmi najviac času :o)

Ak sa nechcete celý deň grilovať na slnku, útočisko v tieni nájdete pod slnečníkmi, stromami, alebo na tribúne. S pribúdajúcim časom postupne padá tieň aj na pieskovisko a bazény.

tip_na_vylet_kupalisko_matadorRekonštrukcia tohto kúpaliska prebieha veľmi pozvoľna, ale je fajn, že je vidieť aspoň malé zmeny k lepšiemu. Minulý rok pribudli nové sprchy, hojdacie lavičky a šmykľavka do detského bazénu. Tento rok zas pieskovisko, volejbalové ihrisko a ešte jeden bufet. Pitná voda je dostupná vďaka pitným fontánkam, z ktorých sa naše deti veľmi tešili :o)

Ak vám pri kúpaní vytrávi a máte chuť na niečo fajnovejšie ako je ponuka miestneho bufetu, odporúčam reštauráciu Slovenská bašta, ktorú nájdete hneď na rohu Matadorky pri autobusovej zástavke.

Ak ste navyknutí na vyšší štandard, toto miesto vám zrejme neulahodí. So štipkou nostalgie však môžem povedať, že je toto retro kúpalisko príjemným miestom pre únik z rozpáleného sídliska.

Otváracie hodiny:

Denne od 10:00 – do 19:00 hod
(v prípade zlého počasia zatvorené)

Vstupné 2015:
Dospelí: vstupné na deň: 4,00 € / po 16:00: 3,00 €
Deti od 3 do 15 rokov: vstupné na deň: 3,00 € / po 16:00: 2,00 €
Seniori nad 62 rokov, ZŤP: vstupné na deň: 3,00 EUR / po 16:00: 2,00€
Rodina (2 dospelí + 2 deti)  12,00 €

Permanentky 2015:
Pre deti do 17 rokov 18,00 € (na meno + foto / iný doklad)
Pre dospelých 50,00 € (na meno + foto / iný doklad)
Na 10 vstupov 30,00 €