Home Recepty Jedlé obrázky Slimáčik,autíčko a kvetinka – jedlé obrázky

Slimáčik,autíčko a kvetinka – jedlé obrázky

1
Slimáčik,autíčko a kvetinka – jedlé obrázky

Ak neviete čo dnes pripraviť deťom na raňajky, prikladám jeden tip, ktorý ulahodí nielen detským maškrtným jazýčkom. Aj my dospeláci sme mali dnes chuť na sladké raňajky, tak som pripravila rovno rodinné menu s detskou tematikou. Recept od mojej sestričky Mirky je naozaj vynikajúci. Ja som zmenila iba polevu a dizajn :o)

Tu je recept na banánové lievance s kakaovou polevou.

Lievance:
http://www.familyzone.sk/2014/02/13/bananove-lievance-s-jahodovou-polevou-recept/

Kakaová poleva:
– 1 banán
– ½ avokáda
– 1 PL kakaa
– trstinový cukor podľa potreby

Postup:
V mixéri si do hladka vymixujeme banán, olúpané avokádo zbavené kôstky a kakao. Podľa vlastnej chuti osladíme cukrom (napríklad trstinovým).

Palacinkovy_slimacik
Servírovanie:
Pri servírovaní môžete využiť svoju fantáziu. Ja som si spravila rôzne veľkosti lievancov, ktoré som prestriedala s plátkom jabĺčka a s plátkom banánu aby som vytvorila ulitu slimáčika. Zlepila som to kakaovou polevou. Telo slimáčika je z polovice banánu, trávička z kivi a oči z polevy.

Na autíčko som si spravila väčší lievanec, ktorý som potrela polevou, položila celý banán a zmotala ako palacinku. Potom som ho nakrájala na kolieska z čoho dve som použila ako  kolesá auta. Z ďalšieho lievanca natretého polevou a preloženého napol som odkrojila okrúhlym vykrajovačom otvory na kolesá. Tak som mohla pekne poskladať jednoduché autíčko. Z jabĺčka som nakoniec vykrojila okná.
Lievancové kolieska ktoré mi ostali z výroby autíčka som použila ako kvetinku s lístkami z kivi.
A pre tatinka bol jeden jednoduchší slimáčik.

PB010073

Tak im chutili, že som ešte dorábala.
Veselé tvorenie a dobrú chuť aj vám :o)