Home Kategórie Články Účinný spôsob, ako vyčistiť práčku

Účinný spôsob, ako vyčistiť práčku

18
Účinný spôsob, ako vyčistiť práčku

Práčka je našou nevyhnutnou pomocníčkou a pri našich dvoch malých ufúľancoch si neviem predstaviť, že by nám náhle vypovedala službu. Raz určite príde ten deň, keď ju budeme musieť vymeniť za novú, avšak pravidelná údržba by mala jej životnosť predĺžiť. Ako sa však o ňu starať, ak nechceme utrácať za predražené prípravky, ktoré nám vnucujú reklamy?

Nedávno som našla tento návod na odstránenie usadenín a zápachu v práčke a hneď som ho vyskúšala. Verím, že sa vám zíde rovnako, ako mne. Je jednoduchý, účinný a nebude vás stáť viac, ako 2 eurá ;o)

Čo budeme potrebovať:

– 1 kg kryštálová sóda (dá sa kúpiť v drogérii, ja som zohnala v OC Retro)

– 1 l ocot (8 %)

Postup:

Priamo do bubna práčky nalejeme približne 3 l vody. Kryštalickú sódu si rozrobíme s vriacou vodou a roztok prilejeme do bubna. Nastavíme najdlhší program, bez predpierania, na teplotu 95 oC. Takto necháme prať prázdnu práčku, až kým nedokončí celý program. Keď práčka doperie, je potrebné vyčistiť filter.

Následne celý postup zopakujeme, avšak do zásobníka na prací prášok nalejeme celý ocot. Opäť pustíme práčku na najdlhší program, bez predpierania, na teplotu 95 oC. Necháme dokončiť program.

Tento návod vraj pochádza priamo od opravára pračiek a postup treba zopakovať aspoň 2x za rok. Kombinácia kryštálovej sódy a octu, zbaví vašu práčku usadenín, plesní, aj zápachu. Vyskúšala som a s výsledkom som veľmi spokojná. Verím, že budete spokojní aj vy ;o)

 

Previous article Brigáda – čistenie nášho sídliska
Next article DIY Jednoduchý návod na výrobu pozvánky alebo pohľadnice
Volám sa Mirka, som mamina dvoch detičiek a som spoluzakladateľka familyzone.sk. Okrem písania článkov a príspevkov pre fanúšikov našich stránok, rada vyrábam rôzne handmade vecičky ako magnetky, hračky a počas týchto chladných večerov sa venujem najmä háčkovaniu. Tvorenie sa stalo súčasťou môjho života a som šťastná keď vidím, ako mi pod rukami rastie ďalší nový kúsok :)

18 COMMENTS